<>


X
Zdolané vzdálenosti

6km
2 976km
117km
1 019km

My Flightdiary.net profile

Řecko

Deník
Na sever a na jih
1 - Athény
2 - Mykény
3 - Santorini
4 - Zpátky na pevninu
5 - Příjezd do Meteory
6 - Meteora
7 - Soluň
8 - Varšava
Úvod - Na sever a na jih
2017-05-04

Dopolední cesta na sever proběhla v pohodě. Můj oblíbený vlak Porta Moravica mě tentokrát sice místo do Prahy vezl na opačnou stranu směr Varšava, ale jako obvykle bez zpožděním a díky mému přestrojení za invalidu i bez problému s místem :-). Po hodině jízdy nekonečnou rovinou a opuštění omšelého jihopolského příhraničí mi došlo, že ikdyž poláky beru jako známé sousedy od vedle, tak dále v Polsku jsem nikdy nebyl. Příhraničí působí totiž opravdu dost nuzně. Smě

Podzemní nádraží ve Varšavě.

Stačí vyjet eskalátorem na povrch a naskytne se vám pohled přímo na asi nejslavnější Varšavskou stavbu - Palac Kultury i nauki.

Vylezete z perónu na povrch a tam stojí on ... Palac kultury i nauki :-)

Návštěvu Varšavy mám v plánu ale až při návratu.Takže zpátky do podzemí, koupit jízdenku a chytit vlak do městečka Modlin, poblíž nějž stojí stejnojmenné malé nízkonákladovkové letiště. Pohled po příchodu do vestibulu na odletovou tabuli mě dost rozesmál. Že neuhodnete se kterou leteckou společností dneska letím :-) ...

S kýmpak asi dneska letím? :-) Malá nápověda ... FR je zkratka pro ...

Bohužel letečtí žluťáci nesklamali ani tentokrát a už na odletu připravili dvouhodinové zpoždění. Nezařekl jsem se náhodou posledně, že už nikdy nebudu chodit na čas, ale zase na poslední chvíli, jako vždycky dříve? Ano, zařekl, ale dneska zase přišel včas a užil si čtyřhodinové čekání. Tyto řádky píšu v letadle a už se nemůžu dočkat do Athén, kam dorazíme díky zpoždění až po půlnoci, kdy už nejezdí metro a většina mhd.

Nakonec doprava do centra taková hrůza nebyla. Chytil jsem totiž hned po východu z příletové haly expresní autobus přímo na centrální náměstí Syntagma. Dokonce se mi zdálo jak brzo v centru nejsem a pustil jsem se z vesela do procházení a focení.Jenomže najednou mi došlo, že je skoro půl čtvrté ráno, takže rychle ještě fotka ze střechy mého hotelu a alou spát :-)

Takže výhled ze střechy mého hotelu a alou na kutě.