<>


X
Zdolané vzdálenosti

5 410km

My Flightdiary.net profile

Island

Deník
Léto pořád tady
1 - Reykjavík a Glymur
2 - Geysir,Gullfoss a spol.
3 - Skanzeny - Akureyri
4 - Velryby a Aldeyjarfoss
5 - Mývatn - Podkova
6 - Mývatn
7 - Extrémní přejezd
8 - Duhové hory
9 - Den na odpis
10 - Ledovce a vodopády
11 - Do Ameriky a domů
Úvod - Léto je tady, přitvrdíme
2017-07-05

Nebudu si vám po sté stěžovat na hnusné teplo, které je tady u nás v ČR, protože to prostě nemá cenu. Stejně s tím nikdo nejste schopni či ochotni pořád nic udělat :-). Takže opět beru řešení do svých rukou a mizím na sever. Tentokrát zase s mým dvorním spolucestovatelem Jirkou a jeho taťkou. Dost ovšem řečí a frrr na sever.

Našim výchozím leteckým přístavem je tentokrát Wroclaw. Vše jde hladce, jenom místo přímého letu do Keflavíku nás čekalo krátké mezipřistání v Stavangeru. Prý nepředvidatelně silné větry nad Atlantikem, ale někdo prostě špatně spočítal potřebné množství paliva a museli jsme přistát jej doplnit :-). Zastávka na čerpačce nám let prodloužila o dobrou hodinu, takže do Keflavíku jsme dorazili až kolem desáté v noci. Půjčení auta, přejezd do centra Reykjavíku a je najednou těžce po půlnoci. Ještě že jsme na severu, těsně pod polárním kruhem, takže tady prakticky žádná noc téměř není :-)

Něco po půlnoci na břehu oceánu v Reykjavíku.

Takhle nějak vypadá půlnoc na Islandu :-). Pro nás průzkumníky ale trochu nebezpečné, protože se procházíte městem, kolem světlo a najednou jsou skoro třii ráno :-)

A to jsme si pak ještě po návratu do kempu a postavení stanu sedli v recepci a dali každý jedno pivko. No, radši ani nevědět, kolik pak bylo hodin.