<>


X
Zdolané vzdálenosti

3 254km
2 724km
95km

My Flightdiary.net profile

Anglie a Wales

Deník
Cestou necestou
1 - Windsor - Dover
2 - `7` sisters & Brighton
3 - Stonehenge
4 - St.Michael a Theatre
5 - Wales - Snowdonia
6 - Snowden
7 - Liverpool & Lakes
8 - Hadrian`s Wall
9 - York a Cambridge
Windsor, Canterbury, Dover
2015-07-31

Je půl třetí ráno a po skromné hodině a půl spánku mně budí drnčení budíku. Nejradši bych ho vypl a spal dále, ale do deseti minut tady má být Jirka a vyjíždíme autem směr Katowice. U letiště jde všechno až nezvykle hladce a rychle. Kousek od letištní haly parkujeme klasicky na dvorku u jednoho polského `kšeftmena` a během chvilky už čekáme na letadlo.

Katowice, šest ráo a před námi let do Londýna

Stejně hladce jde vše i v Londýně, kde si promptně půjčujeme auto a už frčíme směr Windsor. O tomhle hradu se jistě dočtete mnohé a Angličané jsou na toto královské sídlo pyšní, ale já vám po dnešní návštěvě řeknu jen jediné - za návštěvu opravdu nestojí :-) Ano, je to velký krásný hrad s bohatou výzdobou, ale nudný jak angličan :-) Hlavně nikde uvnitř nesmíte fotit a někde dokonce ani venku. Vrcholem je Windsorská věž - a to né jenom výškovým. Tam smíte sice fotit, ale jen na stranu směrem pryč z hradu. Na stranu směrem do hradu se fotit nesmí - asi aby jste omylem nevyfotili královnu, jak si užívá s komorníkem, nebo nevím. Ale nebojte, já si samozřejmě z nějakých zákazů moc hlavu nedělám, takže :-) ...

Na tajňačku udělaná fotka Windsoru z věže. Kovbojové od pasu stříleli a já fotím :-)

Komorník ani královna nikde, takže po návštěvě přilehlého kostela (s pořízením dalších pár zakázaných fotek) jedeme na jihozápad do městečka Canterbury. Cestou nabíráme ale zpoždění, protože i přes Katčino včerejší varování uvízáme v dopravní špičce na objezdu Londýna. Navíc musím kvůli práci nachvíli lovit internet po několika Mac Donaldech :-) Canterbury mi po ranním sklamání z Windsoru ale enormně zlepšuje náladu. Vnitřek katedrály jsme sice nenavštívili, ale k našim průzkumům bohatě postačilo její okolí s klášterním dvorem a ruinami. Propadl nám mezitím i parkovací lístek a navíc slunce začalo pomalu zapadat.

Pomalu zapadá slunce a je na čase opustit Canterbury.

S dobrou náladou a kufrem plným zásob z obchodu `vše za libru` spěcháme do 30km vzdáleného Doveru. Díky malé chybě v odbočení jedeme zkratkou po cestách nižší třídy, na kterých vás nesmí překvapit ani brod :-) ...

Jedete, jedete, a najednou se brodíte :-)

Prostě zavřete oči, představíte si, že Astra je superterénní auto a jedete, protože Dover čeká :-). V Doveru jsme zaparkovali na křídových útesech přímo nad přístavištěm trajektů, kudma vede pěší stezka po hraně útesů mezi jednotlivými vyhlídkami. Nějak těm křídovým šutrům nedůvěřuju a držím se radši dále od kraje. A je asi proč, protože nalézáme místo s květinami, kde se někdo zřítil. Po bližším prohlédnutí ale zjišťujeme, že šlo o psa. Výhledy jsou ale nádherné - trajekty jezdí jeden za druhým a racci vřískají tak, jak to u moře bývá :-)

Hlavně nespadnout :-)

Přímo ve městě pod hradem máme objednané ubytování v hostelu. Po prvotních peripetiích, kdy nemají naši rezervaci, se ale úspěšně uytováváme a je čas jít na pivo. To tady mají výjmečně levné za pouhé 3 libry. Ale jinak jsou tady ceny všeho, také díky aktuálnímu kurzu, astronomické. Nechápu, co tady ty uprchlíky táhne. Asi musejí dostávat opravdu astronomické dávky :-)

Bar našeho hostelu .... prostě absolutní anglická klasika - včetně štamgastů :-)

Náš hostel je vůbec spíše hospoda s pár pokoji v horním patře. Některé části ubytování, jako kuchyně, vypadají hrůzostrašně, ale postele mají čisté a spát se bude určitě moc dobře. Ikdyž zase extrémně krátce, takže prozatím rychle dobrou noc.