<>


X
Zdolané vzdálenosti

19km
368km
8 783km
8km
35km

My Flightdiary.net profile

Thajsko

Deník
Cestou necestou
1 - Bangkok
2 - Ayuthaya
3 - Sukhothai
4 - Golden Triangle
5 - Chiang Mai
6 - Jungle trek
7 - Sloni a rafting
8 - Kanchanaburi
9 - Uvízlí v Ratchaburi
10 - Cesta na Koh Samui
11 - Koh Samui
12 - Cesta na Phuket
13 - Phuket
14 - Ostrovy Phi Phi
15 - Koh Lanta
16 - Koh Mook
17 - Cesta na Krabi
18 - Krabi
19 - Zpátky do Bangkoku
20 - Bangkok pong
21 - Bangkok nakupování
22 - Hurá domů
Bangkok
2016-02-15

Nazývat dnešek "den první" je možná trochu nepřesné. Za prvé jsme z Ostravy vyjeli už v sobotu a navíc díky jedné noci bez spánku skloubené s časovým posunem jsou "dnešek" vlastně dny dva - neděle a pondělí. Ale dost matení čtenáře a pojďme si povědět, co jsme v tom zvláštním dvoudni vlastně dělali.

Pominu-li pár drobných zádrhelů, jako zapomenutý kartáček, ležérní vstávání a zmýlení si odletu o hodinu, tak jsme vlastně skoro bez problému dorazili akorát na náš let 13:15 z Prahy do Moskvy. Má očekávání ohledně společnosti Aeroflot byla podle všech referencí a z doslechu nevalná, ale ukázalo se, že jde jen o pomluvy a nebo zastaralé informace. První let do Moskvy i ten následující po cca 5-ti hodinovém mezipřistání do Bangkoku byly z kategorie velmi dobrých - dobře vybavená nová letadla, žádné zpoždění, skvělé jídlo, ... aaa ty letušky :-) Jirka si navíc při letu do Moskvy užil komfortu bussiness class, když si s ním vyměnil místo jeden pán, toužící po společnosti jeho spolusedící. No, při následujícím letu si "pan ředitel" Jirka těžko zvykal na uzounká sedadla turistické třídy :-).

Bussiness class to prostě není, takže nezbývá než zatnout zuby a boky a 9 hodin je držet :-)

Po 18-ti hodinách v letadlech a na letištích, jsme v pondělí dopoledne kolem jedenácté místního času konečně dorazili do cíle, a nebo vlastně začátku naší cesty - prostě do Bangkoku :-)

Stále velký palác :-)

Z letiště jsme ještě i s batohy okamžitě zamířili do centra k hlavnímu paláci (Wat Phra Kae), jenž jsme za 500 bathu prošmejdili - spolu s dalším snad milionem lidí. Bylo to spíš nekonečné přelévání se v davu, a to na rozpáleném slunci v 35-ti stupních. Ztěžka jsme se pak přemlouvali k dalšímu průzkumu, navíc když druhý nejznámější palác Wat Pho jsme našli zavřený. Trochu nás ale rozpumpovalo potkání extrémně levného tuktukáře, který nás za 20 bathu (= 13 kč) povozil po celém Bangkoku od Budhy k Budhovi a nakonec nás vrátil před Wat Pho, který se kolem páté hodiny už otevíral - spolu se svým 40-ti metrovým ležícím budhou.

... se čtyřicetimetrovým ležícím budhou.

Kolem šesté konečně nastal čas, kdy se dva totálně zplavení a uřícení evropané nezvyklí tepla dostali na hotel na známé baťůžkářské ulici Khao San Road. Zmíněná ulice je ale takovou větší a mnohem živější asijskou příbuznou stodolní :-). Nasáli jsme tedy atmosféru v jedné z přilehlých restaurací u nášupu kari a pak se odpočati vydali na průzkum vlakových spojů na zítřek.

Večeře kousek od ubytování na Khao San Road.

O tom více ale až zítra. I o dnešku mám na srdci a na jazyky stohy dalších stránek (jako když jsem byl hlídačem málem připraven o foťák), ale kdo by to četl :-). Více detailů najdete v popiscích jednotlivých fotografií a zbytek upadne v zapomnění a nebo zůstane k povídání u piva :-). Takže prozatím dobrou noc a ahoj zítra.