<>


X
Zdolané vzdálenosti

3 195km
0km
0km
52km
0km

My Flightdiary.net profile

Belgická mise

Deník
Hurá do Belgie
1 - Frankfurt a Hanau
2 - Ronneburg
3 - Lucemburk a do Belgie
4 - Bruggy,Ostende,Calais
5 - Gent a Antverpy
6 - Würzburg
Frankfurt a Hanau
2016-09-30

Každá má cesta autem na severovýchod je skvělou příležitosí navštívit mého vzdáleného bratránka Martina, který žije už mnoho let kousek od Frankfurtu nad Mohanem ve vesničce Butterstadt. Martin s dětmi jí však neřeknou jinak, než Máslovice :-)

Máslovice (Butterstadt)

Do Máslovic jsem dorazil už včera pozdě večer, ale ta poznávací část začíná až dneska. Sice i včerejší přivítání vynikajícím gulášem by stálo za popis, ale riskovat, že dostanu hlad nebudu :-). A tak se vraťme zpátky k dnešku a mému malému výletu do Frankfurtu.

Pěší lávkou Eiserner Steg přes Mohan do centra Frankfurtu.

V Máslovicích jsem už byl několikrát, ale do Frankfurtu se dostávám poprvé. Vždycky jsem si Frankfurt představoval jako obrovské moderní evropské velkoměsto, ale měl jsem si tu wikipedii přečíst asi dříve a pořádně :-) ... pár mrakodrapů tady najdete, ale jinak jde o město poloviční velikosti než Praha :-)

Poválečná rekonstrukce centrálního náměstí.

Jak můžete vidět na obrázku, tak historické centrum ve Frankfurtu nechybí. Ikdyž „historické“ ... Frankfurt byl při náletech koncem druhé světové války srovnán doslova se zemí, takže žádná budova není ve skutečnosti starší než nějakých 70 let. Mrakodrapy tady nejsou nějak extra velké, ale zato pěkné. A jeden z nich (Maintower) má i přístupnou střešní vyhlídku, takže se jede nahoru :-)

Výhled z Maintower na severozápad.

Frankfurt jako na dlani a někde na obzoru by jste možná mohli zahlédnout i městečko Hanau, označované také jako městečko bratří Grimmů. Bratři Jacob a Wilhelm se zde narodili a jejich socha je dominantou hlavního náměstí.

Hanau - socha bratří Grimmů

Udělal jsem si v Hanau samozřejmě menší zastávku, ale pak se už rychle vrátil zpátky do Máslovic na opulentní grilovačku marinovaných vepřových žebírek. Pro samou žranici jsem vám ty dobroty ani nevyfotil. No, asi budu muset do Máslovic za Martinem jezdit častěji :-)