<>


X
Zdolané vzdálenosti

475km
5 852km
53km
536km

My Flightdiary.net profile

Maroko a Lisabon

Deník
Cestou necestou
1 - Do Lisabonu
2 - Lisabon a do Maroka
3 - Fes
4 - Sahara a Todra
5 - Dades a do Marakeše
6 - Marakeš
7 - Casablanca
Do Lisabonu
2017-01-29

Z Prahy žádné cenově dostupné letenky neměli, a tak se stalo mým domovským přístavem pro tentokrát letiště ve Vídni. Po obvyklém brzkém vstávání ráno po šesté mne nejprve z Prahy do Brna odvezl můj drahý "nedrahý" focus, kterého jsem odstavil u mé rozhodně drahé:-) sestry před panelákem a hned po výborném obědě( ano vařil jsem já :-) ) mě pak Věrka hodila na Brněnské autobusové nádraží. Šlo sice o nejkratší úsek dnešní cesty, ale zároveň nejnáročnější. Hlavně čekání na autobus. Mé oblečení do tepla si totiž nějak vůbec nedokázalo poradit s českými deseti stupni pod nulou a málem jsem umrzl už při čekání na autobus :-). Navíc asi stárnu, protože jsem tentokrát zodpovědně zvolil dřívější autobus, abych nehonil letadlo na poslední chvíli, jako obvykle :-). Odměnou za zodpovědnost je ale tříhodinové čekání ... takže to bylo naposledy a příště zase nezodpovědně na divoko na poslední chvíli ;-). Teď už ale rychle něco o Lisabonu.

Na Lisabon-Portela jsme dosedli něco po deváté a díky zdejší dobré dostupnosti centra přímo metrem, jsem byl v deset ubytován a připraven vyrazit na rychlý průzkum města. Ani nevím jak začít a je dobře, že píšu tyto řádky až s odstupem, protože mě Lisabon neskutečně nadchl a sebral doslova všechna slova z úst(ne že bych jich tam měl mnoho:-), ale přišel jsem prostě i o těch posledních pár). Aspoň pro mě je Lisabon asi nejhezčí a mi nejpříjemnější město, jaké jsem kdy navštívil.

Plán byl si do půlnoci rychle prohlédnout nejbližší okolí, ale najednou byly dvě ráno a já stále brouzdal živýmí uličkami tohoto nádherného města. A nenechte se zmýlit mými fotkami, kde žádní lidé nejsou. To je jenom já nerad fotím, protože si dělají co chcou :-).

Nakonec padly i mé obavy z pouhých dvanácti stupňů a deště hlášeného při přistání. Liják během cesty do centra ustal a zdejších dvanáct stupňů je tak nějak asi teplejších než těch našich dvanáct českých :-). Takže lehká mikina byla tak akorát, vyjma poslední pasáže, kdy jsem se vracel po nábřeží a od moře(pro rýpaly od ústí řeky) přecijen foukal chladný vítr.

Radši se ani více rozepisovat nebudu, protože bych o Lisabonu básnil dalších deset stran. Spíše se podívejte do galerie na pár fotek a kdo ví ... přiznám se, že začínám koketovat s myšlenkou si nechat zítřejší letadlo uletět a strávit celý týden v Portugalsku :-)