<>


X
Zdolané vzdálenosti

19km
368km
8 783km
8km
35km

My Flightdiary.net profile

Thajsko

Deník
Cestou necestou
1 - Bangkok
2 - Ayuthaya
3 - Sukhothai
4 - Golden Triangle
5 - Chiang Mai
6 - Jungle trek
7 - Sloni a rafting
8 - Kanchanaburi
9 - Uvízlí v Ratchaburi
10 - Cesta na Koh Samui
11 - Koh Samui
12 - Cesta na Phuket
13 - Phuket
14 - Ostrovy Phi Phi
15 - Koh Lanta
16 - Koh Mook
17 - Cesta na Krabi
18 - Krabi
19 - Zpátky do Bangkoku
20 - Bangkok pong
21 - Bangkok nakupování
22 - Hurá domů
Cesta na Koh Samui
2016-02-24

Noční vlak, přejmenovaný mnou na noční ledničku, přijel i přes své původně hodinové zpoždění ráno do Surat Thani na čas. Navzdory tak brzké ranní hodině (5:45) už na nástupišti řádili náhončí různých cestovních agentur a snažili se ulovit plážové turisty směřující na jednotlivé ostrovy. Služeb jedné společnosti jsme využili i my a koupili si kombinovanou jízdenku do našeho dnešního cíle na ostrov Koh Samui. Nejdříve nás autobus odvezl na pobřeží k Don Sak, kde jsme nasedli na trajekt a hodinu a půl pluli k břehům ostrova.

Sbohem pevnino - jedeme na ostrov.

Po vylodění v městečku Nathon a krátkém bloudění padlo rozhodnutí si opět půjčit skůtry, a to na celou dobu pobytu. Ukázalo se to nakonec jako nejlepší varianta. Žádné rozčilování se s předraženými taxíky a naprostá volnost v pohybu. No a hlavně neberte to - půjčení skvělého nového skutru za stovku na den a ta trocha benzínu co to žere se skoro ani nedá počítat :-). Hned jsme je provětrali a přejeli do místa našeho ubytování na opačnou (jihovýchodní) stranu ostrova. Den předem jsme si totiž objednali chatičku v resortu New Hut Bungalow. Podle extrémně nízké ceny byla naše očekávání skeptická, ale výsledek překvapil - šlo přesně o takový ráj, jaký byl vyobrazen na fotkách :-).

Náš nový domov na pláži Lamai Beach

Jasně, jsou to jen chatky (to jsme ale chtěli), ale jsou malebné, čisťounké a ležící pod palmami přímo na pláži ani ne 20 metrů od moře :-). Jediným větším nedostatkem je slabší internet, dostupný jen v centrální budově. Ale kdo by na to hleděl. Jako první jsme stejně hned skočili do moře, a pak jen tak lenošili :-). Poté šlofíček, koupání, večeře, odpočinek, pivo, posezení v plážové restauraci a ... prostě pohoda :-). Jedinou aktivitou byla večerní procházka s cílem koupit pár banánů. To se ovšem nakonec ukázalo v turistické destinaci, jako Lamai Beach, prakticky nemožné. Jooo jiné komodity, jako mořské potvory a služby všeho druhu problém nejsou, ale banány prostě ne :-).

Jo mořských potvor těch je tu dost, ale banány ...

A pro rýpaly, co mi píšou nemravné pozdravy a narážky o Thajsku, tak po dnešní večerní procházce můžu bohužel jen potvrdit, že Thajsko dostálo své pověsti a je tady večer tisíckrát snadnější najít na prodej thajku než banány :-). Jenomže my chtěli banány, takže jsem zpátky v chatce a píšu vám těchhle pár slov o Koh Samui :-). Zítra jich bude více, protože máme v úmyslu ostrov pořádně prozkoumat.