<>


X
Zdolané vzdálenosti

4 987km
0km
16 496km
74km
793km

My Flightdiary.net profile

Florida

Deník
Cestou necestou
1 - Frrr za oceán
2 - Fort Lauderdale
3 - Miami
4 - Everglades
5 - DHL odpočinek
6 - Key West
7 - Biscayne Park
8 - Cape Canaveral
9 - St. Augustine
10 - New Orleans
11 - Bažiny Luisiany
12 - Rozlučka
13 - Cesta domů
New Orleans
2016-11-15

Včera odpoledne po odjezdu ze St.Augustine jsem zamířil na západ a jel a jel a .. jel :-) ... až jsem někdy před půlnocí zakotvil v malém motelu na okraji Alabamy poblíž městečka Tillmans Corner. Má zběsilá jízda daleko na západ měla jasný cíl - město, které jsem chěl odjakživa navštívit, jenomže leželo mimo mé dosavadní trasy - slavné New Orleans.

Tzpick8 ulice New Orleans

Dorazil jsem sem chvíli po poledni, ubytoval v krásném útulném hostýlku na okraji historického centra a hned vyrazil do ulic. Od prvních chvil jsem si New Orleans zamiloval, a teď už můžu s jistotou říci, že to je aspoň pro mě nejhezčí měst celých USA. Jakoby sem ani nepatřilo. Město plné života a veselí, bez upjatosti zbytku států. A to mě teprve čekal vrchol jeho atmosféry v nočních hodinách. Teď přes den jsem si prošel a prohlédl ulice French Quarter a nábřeží řeky Mississippi s historickými parníky vozícími turisty :-)

Historický parník na řece Mississippi

Denním centrem French Quarter je především náměstí Jackson Square s katedrálou St.Louis Cathedral.

To hlavní ale začíná v New Orleans až se západem slunce. French Market na břehu řeky se proměňuje v ráj živé jazzové hudby a na druhé straně French Quorter v ulicích Royal Street a hlavně Bourbon Street propuká bujaré veselí trvající až do brzkých ranních hodin.

Na americké město opravdu vyjímka ... ulice plné veřejně popíjejících lidí ale také bláznů a střeštěných atrakcí. Potkáte tady různé převleky pohádkových bytostí, obří kostry, ale i klasiku v podobě zlatě či stříbrně posprejovaných lidskýh soch, se kterými se můžete za pár drobných vyfotit. Tady mají ale poněkud příjemnější variantu živých soch ... barvou nasprejované slečny jenom v kraťáscích s formálně zakrytými bradavkami malinkým kouskem alobalu :-). Není ovšem nouze ani o opravdové šílence, jako třeba skupinka náboženských fanatiků s křížem hlásající megafonem zkázu světa :-)

New Orleans je prostě město, kde to žije. A i mimo hlavní tepny života v noci působí na návštěvníka svou osobitou atmosférou a architekturou.