<>


X
Zdolané vzdálenosti

19km
368km
8 783km
8km
35km

My Flightdiary.net profile

Thajsko

Deník
Cestou necestou
1 - Bangkok
2 - Ayuthaya
3 - Sukhothai
4 - Golden Triangle
5 - Chiang Mai
6 - Jungle trek
7 - Sloni a rafting
8 - Kanchanaburi
9 - Uvízlí v Ratchaburi
10 - Cesta na Koh Samui
11 - Koh Samui
12 - Cesta na Phuket
13 - Phuket
14 - Ostrovy Phi Phi
15 - Koh Lanta
16 - Koh Mook
17 - Cesta na Krabi
18 - Krabi
19 - Zpátky do Bangkoku
20 - Bangkok pong
21 - Bangkok nakupování
22 - Hurá domů
Koh Samui
2016-02-25

Plážový den číslo 2 je tady a hned ze startu mě příjemně potěšil počasím. Bylo totiž škaredě a zataženo :-). Takže žádné nesnesitelné slunce, jen krásně teplo. Po ranním koupání a skvělé vlastnoručně připravené snídani (chleba s marmeládou :-)) se ozvaly naše průzkumnické pudy a už nás skůtříky vezly směrem do středu ostrova na návštěvu chrámu Wat Khunamar. Malý chrámeček jako každý jiný v Thajsku, ale tady mají přímo na dvoře mumii mnicha sedící v proskleném boxu.

Mumie mnicha v Wat Khunamar

Mnich prý přesně předpověděl čas své smrti a přál si být takto v chrámu vystavený. A nejde o nikterak dávnou historii nýbrž rok 1974. Řeknu vám, někdy jsou ti budhisti pěkně morbidní :-). V druhém navštíveném chrámu Wat Phra Yai už nás žádná taková morbidita nečekala, ale museli jsme za ním jet na úplný severovýchod ostrova.

Big Buddha ve Wat Phra Yai

Nedalekou druhou nejdůležitější zdejší památku Wat Plai Lawm jsme nějak zapomněli navštívit, ale to že jsme přišli o další Buddhovu sochu mně přiznám se ani nijak nemrzí :-). Místo toho jsme si užili okružní projížďku ostrovem se zastávkou na dvou nejznámějších plážích Ban Po Beach a Hat Ang Thong.

Pláž Hat Ang Thong

Na druhé jmenované jsme si dali oběd v jedné velmi příjemné plážové restauraci výjmečně s trochu normálními cenami. Jde poznat, že se nacházíme v turistické oblasti a většina plážových restaurací má ceny dvojnásobné, než je obvyklé. Po cestě do hotelu se nachází vodopád Namuang, který jsme původně plánovali navštívit až zítra, ale slunce ještě úplně nezapadlo, a tak jsme si jej prohlédli už dnes.

Vodopád Namuang 1

Jirka jakožto vodní živel si pod ním i zaplaval, ale mi stačilo jen focení a následmý pokus o zdolání kopce až k horní hraně vodopádu. Nakonec se zdařilo, ale dolů jsme se pralesem po starém zavřeném rozpadajícím se servisním schodišti prodírali už za tmy :-)