Přihlásit


X
Zdolané vzdálenosti

0km
0km
0km
0km
0km

My Flightdiary.net profile

Island

Deník
Léto pořád tady
1 - Reykjavík a Glymur
2 - Geysir,Gullfoss a spol.
3 - Skanzeny - Akureyri
4 - Velryby a Aldeyjarfoss
5 - Mývatn - Podkova
6 - Mývatn
7 - Extrémní přejezd
8 - Duhové hory
9 - Den na odpis
10 - Ledovce a vodopády
11 - Do Ameriky a domů
Do Ameriky a domů
2017-07-16

Po pozdní večerce kvůli koupání v horkém potoce přišlo samozřejmě i pozdní vstávání. Ze všech míst, která nás na Islandu nejvíc zajímala, zbylo ale už jenom jedno a to máme po cestě na letiště. Ikdyž zvědavost nám ještě nedala a zastavili jsme si aspoň zvenčí prohlédnout nejslavnější islandské teplé koupele Blue Lagoon. Při snaze se dostat někam, odkud se dá laguna vyfotit, jsme nechtěně proklouzli kolem ochranky a dostali se dovnitř. Tam ovšem přišlo ujištění, že Blue Lagoon vypadlo z našeho listu právem.

Blue Lagoon

Na fotkách z letáků podobných té mojí sice vypadá místo lákavě a vlastně i je, ale nemá s Islandem vůbec nic společného. Blue Lagoon je jen nóbl kombajn pro zpracování turistů na peníze. Ano můžete se tady naložit do příjemné lázně s plným servisem v podobě luxusního zázemí se sprchami a barem v bazénu, ale to není Island, který chce normální člověk zažít. Pro takový zážitek si můžete zajít do jakéhokoliv jiného aquaparku. Takže rychle odsud pryč. A to k mostu mezi dvěma kontinenty.

Místo zvané Reykjanes Peninsula leží na rozhraní dvou kontinentu, neboli dvou tektonických desek, které se podle teorie pohybují - čili driftují. Jako turistickou atrakci tady postavili přes viditelný zlom mezi deskami malý mostík, takže během pár metrů můžete přejít z Evropy do Severní Ameriky :-)

Popisovat následnou jízdu na letiště a cestovatelskou klasiku při přepravě zpátky domů se mi už prostě nechce. Vše proběhlo bez problémů a nic výjmečného se nepřihodilo, takže ani není vlastně co popisovat. Je půl čtvrté ráno, úháníme dálnicí z Wroclawi k Ostravě a já vám dopisuji těchto pár posledních slov o Islandu a našem setkání s touto krásnou, divokou a poněkud chladnou zemí. Island splnil kromě nezapomenutelných dvou týdnů strávených uprostřed nádherné přírody ještě jedno - odpočinek od horka, takž se na ta slibovaná tropická vedra v ČR dokonce už i těším :-)