<>


X
Zdolané vzdálenosti

19km
368km
8 783km
8km
35km

My Flightdiary.net profile

Thajsko

Deník
Cestou necestou
1 - Bangkok
2 - Ayuthaya
3 - Sukhothai
4 - Golden Triangle
5 - Chiang Mai
6 - Jungle trek
7 - Sloni a rafting
8 - Kanchanaburi
9 - Uvízlí v Ratchaburi
10 - Cesta na Koh Samui
11 - Koh Samui
12 - Cesta na Phuket
13 - Phuket
14 - Ostrovy Phi Phi
15 - Koh Lanta
16 - Koh Mook
17 - Cesta na Krabi
18 - Krabi
19 - Zpátky do Bangkoku
20 - Bangkok pong
21 - Bangkok nakupování
22 - Hurá domů
Cesta na Phuket - peklo jménem Songserm
2016-02-26

Ano, čtete správně, rozhodli jsme se navštívit Phuket, tohle profláklé místo plážového turismu, kam většina lidí tvrdí, že by už radši ani nejela. A po prvních zážitcích, ve chvíli kdy večer píšu tyto věty tuším, že jim budu muset dát plně za pravdu. Jenomže my jsme v Thajsku abychom ho poznali a udělali si vlastní obrázek - včetně Phuketu. Vrátím se ale radši nejdříve k dopoledni, kdy jsme si ještě v blažené nevědomosti užívali slastného klidného plážového života. Toho jsme zanechali okolo jedenácté a vydali se na skutrech přes ostrov zpět do přístavu Nathon.

Snad nedopadneme podobně :-)

Tam to ale vše začalo. Měli jsme už ze včerejška koupený kombinovaný lístek od společnosti Songserm na loď a autobus do Phuketu. V avizovanou dobu vyplutí 13:30 jsme byli po obědě a připraveni na molu. Jenomže ani 15:00 žádná loď ještě ani nepřiplula a zaměstnanci agentury odmítali poskytnout jakékoliv informace. Jen s předstíranou neznalostí angličtiny ukazovali na moře a později se radši vytratili pryč. Nakonec tedy loď se skoro dvouhodinovým zpožděním připlula. Jít jen o zpoždění, tak se s tím smířím - jsme přeci v asii :-). Jenomže všichni zaměstnanci byli nevlídní a neskutečně arogantní. Jako česká pošťačka, když si jí dovolíte obtěžovat na přepážce deset minut před zavíračkou :-). A nic se nezměnilo ani během celého dne při setkání s ostatními zaměstnanci dopravní společnosti. Chovali se ke všem zákazníkům jako k dobytku, ze kterého chcou navíc při každé příležitosti ždímat peníze.

Neustálé střídání slunce, mraků a deště působilo monumentálně.

Ani takto krásné výhledy na moře za díky opakovanému dešti dramatickému počasí nezlepšily můj dojem z jižního Thajska. Do Phuketu nás dovezli se skoro čtyřhodinovým zpožděním, takže večerní plánovaná procházka městem už nepřicházela v úvahu. Navíc nás vyhodili z autobusu mimo město s tím, že za jakékoliv další svezení vybírají doplatek. To už bylo ale moc, takže jsme si vzali mototaxíka a chvilku před půlnocí dorazili k našemu hostelu v centru Phuketu. Mototaxikář nás sice taky okradl, ale tak za tu divokou vložku, kdy jsme tři (taxikář, Jirka, ja a naše batohy) jeli na jedné minimotorce, to stálo :-). Světlým bodem na konci dne byl aspoň hostel, který je skvělý. Zítra uvidíme, jestli jsme dnes měli jenom smůlu na dopravce a nebo to tady tak chodí běžně.