<>


X
Zdolané vzdálenosti

19km
368km
8 783km
8km
35km

My Flightdiary.net profile

Thajsko

Deník
Cestou necestou
1 - Bangkok
2 - Ayuthaya
3 - Sukhothai
4 - Golden Triangle
5 - Chiang Mai
6 - Jungle trek
7 - Sloni a rafting
8 - Kanchanaburi
9 - Uvízlí v Ratchaburi
10 - Cesta na Koh Samui
11 - Koh Samui
12 - Cesta na Phuket
13 - Phuket
14 - Ostrovy Phi Phi
15 - Koh Lanta
16 - Koh Mook
17 - Cesta na Krabi
18 - Krabi
19 - Zpátky do Bangkoku
20 - Bangkok pong
21 - Bangkok nakupování
22 - Hurá domů
Phuket
2016-02-27

Nebudu vás napínat - Phuket nakonec hodně příjemně překvapil. Aspoň nás průzkumníky :-). Trávit tady několikatýdenní plážovou dovolenou, to určitě ne ... ale já bych na plážovou dovolenou nejel vlasně nikam a nikdy :-). Phuket je prostě opravdu taková moderní továrna plážové zábavy pro zahraniční turisty, ale nestala se jí náhodou - je tady prostě krásně. Odpovídá tomu i množství různých zábavních parků a hlavně ceny. I když pokud hledáte, tak vždycky najdete nějaký ten zapadlý krámek do kterého chodí jíst místní a tam jsou ceny normální - takže třetinové :-). Největším centrem plážování a zábavy je Patong, ležící na západní straně ostrova. Vydali jsme se sem i my hned ráno po půjčení dvou skůtrů.

Pláž v Patong z trochu jiné perspektivy :-)

Na fotce to nejde vidět (nechtěl jsem vám kazit chuť :-) ), ale pláže jsou tady přecpané a plné různých atrakcí ala vodní skůtry, jízda na banánu nebo padáku. Ale tak někomu se to asi líbí. Ono když existují lidé, kteří rádi jezdí do tak odporného místa, jakým je italské Bibione, tak si pak zajedou třeba sem :-). Centrální ulicí jsme procházeli za dne, ale šlo vidět, že v noci musí být plná divoké zábavy ve všech těch diskotékách a otevřených megabarech. Tahle stránka věci by se sice líbila i mi, ale teď tady nejsme kvůli ožírání se :-). Popojeli jsme tedy o něco jižněji na mnohem klidnější pláž Kata Beach. Vodní živočich Jirka si dal koupání v moři a já odpočinek pod palmou na pláži.

Koupání na Kata Beach

Ne že bych moře neměl rád, ale uprostřed dne se mu v těchhle vedrech prostě vyhýbám. A dneska byl s prominutím zase hic jak svině. Ani mé frekventované natírání opalovacím krémem s faktorem 80 mě nakonec od újmy úplně neochránilo. Od bolesti přepálené kůže mi ale brzo odvedla pozornost menší epizoda s palivoměrem ... ano, prostě mi došel benzín :-). A i Jirka díky tomu zjistil, že jede jen na výpary. Při shánění pohonných hmot se naše cesty rozdělily a sešli jsme se až na kopci uprostřed Phuketu u sochy Velkého Budhy.

Big Buddha osobně.

Jirka to vzal "zkratkou" s krátkou terénní vložkou a přijel na vrcholek s nohama a motorkou celou od zdejší červené hlíny :-). Dlouho jsme se ale nezdrželi. Budha a okolí je v přestavbě, takže bagry a betonové konstrukce momentálně brání všude ve výhledu. Aspoň jsme tak stihli včas přejet na úplný jih Phuketu na Phromthep Cape. Je odsud totiž prý nejlepší výhled na západ slunce. Stejnou informaci měla ale minimálně půlka Phuketu, takže se tu všichni sešli :-). I přes ten dav to stálo rozhodně za to. Prostě kýčovitá nádhera ...

Se zmizením slunce za obzor se dav zase rozprchl a my zamířili k poslednímu restu, chrámu Wat Chalong. Večerní prohlídka byl dobrý nápad. Nikde žádný turista, chrám plně otevřený a krásně nasvícený :-)

Chrám Wat Chalong

Zpátky na hostel jsme po zábavném kličkování ostrovem na skůtřících uprostřed davu ostatních skůtristů :-) dorazili chvilku před devátou a v obchodě naproti si hned koupili pár piv a snídani, protože brzo ráno odjíždíme - dříve než otevřou hostelové lobby se snídaní :-)