<>


X
Zdolané vzdálenosti

19km
368km
8 783km
8km
35km

My Flightdiary.net profile

Thajsko

Deník
Cestou necestou
1 - Bangkok
2 - Ayuthaya
3 - Sukhothai
4 - Golden Triangle
5 - Chiang Mai
6 - Jungle trek
7 - Sloni a rafting
8 - Kanchanaburi
9 - Uvízlí v Ratchaburi
10 - Cesta na Koh Samui
11 - Koh Samui
12 - Cesta na Phuket
13 - Phuket
14 - Ostrovy Phi Phi
15 - Koh Lanta
16 - Koh Mook
17 - Cesta na Krabi
18 - Krabi
19 - Zpátky do Bangkoku
20 - Bangkok pong
21 - Bangkok nakupování
22 - Hurá domů
Ostrovy Phi Phi
2016-02-28

Avizovaný ranní odjezd šel jako na drátkách - 7:35 vrácení motorek, 7:45 snídaně a 7:55 odjezd minidodávkou do přístavu :-). Další zastávkou po hodině a půl plavby jsou ostrovy Phi Phi.

Phi Phi Leh focený při příjezdu na Phi Phi Don(je na levo mimo záběr)

Osídlený je jenom větší z ostrovů Phi Phi Don, v jehož centru jsme se hned ubytovali. Ostrov je tvořen dvěma kopci spojenými úzkým pruhem země s plážemi. A veškerý život je soustředěný právě na tenhle asi kilometrový proužek země.Takže tady najdete namačkány veškeré domy, restaurace a penziony v takové hustotě, že při procházení ulicemi zřídka kdy můžete vůbec spatřit nebe. Prostě maximální snaha i do tak malého prostoru nacpat co nejvíce turistů, z kterých se můžou tahat peníze - a to za každou maličkost. Fakt, že ceny jsou tady ještě mnohem vyšší i než na Phuketu asi ani nemusím zmiňovat :-). Dlouho jsme se tady ale nezdrželi. Hned odpoledne jsme se vydali ještě s šesti dalšími dovolenkáři na výlet dlouhoocasou loďkou na menší z ostrovů Phi Phi Leh.

Dlouhoocasé lodě kotvící v přístavu na Phi Phi Don. Za chvílí jednou z nich vyrazíme na odpolední výlet.

První zastávkou byla opičí pláž odpovídající svému jménu - po útesech na pláži skákaly a dováděly opice. Občas některá spadla do moře, doplavala ke skále a šplhala dovádět zpátky za ostatními. Po přeplůtí asi 4 kilometrů otevřeného moře k Phi Phi Leh s námi proplul náš thajský kapitán kolem Vikingské jeskyně a několika zátokami obklopenými vysokými skalisky, tak typickými pro thajské pobřeží. A v jedné takové kouzelné zátoce jsme zakotvili k šnorchlování. V křišťálově průhledné vodě všude plavaly hejna barevných rybek, které jste mohli klidně krmit z ruky. Škoda že to nešlo bez podvodního foťáku vyfotit. Tak aspoň fotka z hladiny :-)

Šnorchlování v jedné ze zátok.

Hlavním cílem výletu byla ale pláž Maya Beach ležící v západní zátoce ostrova Phi Phi Leh. Jestli vám název nic neříká, tak jde o pláž na níž se natáčel film Pláž. Za časů, kdy kolem pobíhal Leonardo DiCaprio, tady muselo být nádherně. Tedy nádherně je tady i teď, ale veškerý dojem kazí obrovské davy turistů. Opravdu obrovské. Prakticky se nedá ani nic vyfotit, protože si tu lidé lezou po hlavách.

Slavná Maya Beach - lodí a lidí jako sra***. Všichni chtějí vidět, kde se točila Pláž.

Navíc si thajci, jak mají ve zvyku, vymysleli, že jde o rezervaci a vybírají tady nehorázné vstupné za vystoupení z lodi na pláž. Takový přístup mají ale ke každému místu které jen trochu zajímá turisty. I kdyby šlo jen o kousek lesa uprostřed ničeho - okamžitě ohradit a vybírat vstupné. Nebudu se ale rozčilovat, protože jinak je tady nádherně :-). Tedy až na to odporné slunce. Chodím už jenom v kalhotech a tričku s dlouhým rukávem :-). Takže z celého výletu jsem si nejvíce užil plavbu zpátky za západu slunce.

Cestou zpátky při západu slunce na Phi Phi Don.

Zpátky na Phi Phi Don jsme si už totálně zničeni dali jenom večeři a šli spát. Neměl jsem dokonce ani sílu psát deník, takže tak činím až o den později :-)

Potvory k večeři :-)