<>


X
Zdolané vzdálenosti

19km
368km
8 783km
8km
35km

My Flightdiary.net profile

Thajsko

Deník
Cestou necestou
1 - Bangkok
2 - Ayuthaya
3 - Sukhothai
4 - Golden Triangle
5 - Chiang Mai
6 - Jungle trek
7 - Sloni a rafting
8 - Kanchanaburi
9 - Uvízlí v Ratchaburi
10 - Cesta na Koh Samui
11 - Koh Samui
12 - Cesta na Phuket
13 - Phuket
14 - Ostrovy Phi Phi
15 - Koh Lanta
16 - Koh Mook
17 - Cesta na Krabi
18 - Krabi
19 - Zpátky do Bangkoku
20 - Bangkok pong
21 - Bangkok nakupování
22 - Hurá domů
Koh Lanta
2016-02-29

Po dlouhé době osm hodin spánku opravdu bodlo. Dokonce jsem se probudil bez budíku o něco dříve :-). V 11:30 nám jela loď na další ostrov a tak jsme ještě využili dopoledne k výstupu na jeden z kopců Phi Phi Don, odkud je celý ostrov jako na dlani.

Ostrovy Phi Phi z vyhlídky na Phi Phi Don. V levo můžete vidět Phi Phi Leh, kde jsme byli včera na výletě.

Nejlepší výhled je z úplného vrcholku kopce, ale ten thajci dle své nátury oplotili a vybírají vstupné. Už začínám být na ty svi** zlodějské trochu alergický. Snad to bude na dalším(vzdálenějším) ostrově Ko Lanta lepší. Na Koh Lantě přistáváme kolem jedné odpoledne a zjišťujeme, že odpolední spoj na ostrov Ko Mook zrušili pro nezájem cestujících. Aspoň nám zjednodušili rozhodování, zda na Koh Lantě strávit noc. Vypůjčujeme si tedy motorku (tentokrát jenom jednu) a míříme do středu ostrova hledat ubytování. Po půl hoďce už bydlíme v bambusové chatce kousek od moře za 500 bathu, neboli asi 350 korun na noc. Slunce opět pere jako sedlák cepem, a tak místo cestování odpočíváme v bambusové chatrči. Později nám sice díky tomu před nosem zavřou všechny jeskyně, které jsme chtěli navštívit, ale v tom vedru se venku opravdu pohybovat nedá. Ikdyž šílení obyvatelé okolních chatek se celý den v tom vedru grilují na pláži.

Pláž u naší bambusové osady.

Objížděním už zavřených jeskyní jsme ztratili hodně času, a tak k vodopádům na jihu ostrova přijíždíme už skoro za tmy. Kousek před vodopádem, který je momentálně bez vody, se nachází jedna veřejně přístupná mikrojeskyně, takže nakonec vidíme aspoň jednu :-)

Jeskyňka kousek před vodopádem.

Zpátky se vracíme džunglí už za tmy. Les v noci opravdu ožívá a nejen kolem vás, ale i nad vámi. Zvířata skákající v korunách stromů jsou předpokládám opice. Určitě zvědavě okukují ty dvy magory, co se v noci prodírají džunglí s baterkou a navigací v ruce :-). Jedna drobná rada z praxe - když jdete za tmy džunglí, nechoďte nahoře bez ... sežerou vás komáři :-). Ne žádné nenápadné přibývání komárů, prostě se na vás najednou vrhne celý roj. Ještě že motorka už nebyla daleko a rychle jsme zmizeli do civilizace. Tentokrát jsme si skvělou večeři opravdu zasloužili a k tomu i dva "šejky" - jeden ananasový a jeden melounový :-)

Neskutečná dobrota :-). Tyhle ovocné pochoutky tady prostě umí. Ještě jsme se chtěli jít koupat do moře, ale byl právě odliv a navíc pláž vypadala jak kýčovitý ráj pro romantické páry, kterých byla plná.

Plážová romantika jak c** :-). Takže nic pro nás dva.

Koh Lanta je jinak mnohem klidnější než předešlé ostrovy a i lidé zde žijí úplně jiní, což vidíte na první pohled podle všech těch zahalených domorodkyň. Převažuje zde totiž muslimské obyvatelstvo. Navíc tomu odpovídá i jejich povaha ... taxikáři a kšeftaři všeho druhu vás tady nahánějí jak v nějaké arabské zemi :-)