<>


X
Zdolané vzdálenosti

19km
368km
8 783km
8km
35km

My Flightdiary.net profile

Thajsko

Deník
Cestou necestou
1 - Bangkok
2 - Ayuthaya
3 - Sukhothai
4 - Golden Triangle
5 - Chiang Mai
6 - Jungle trek
7 - Sloni a rafting
8 - Kanchanaburi
9 - Uvízlí v Ratchaburi
10 - Cesta na Koh Samui
11 - Koh Samui
12 - Cesta na Phuket
13 - Phuket
14 - Ostrovy Phi Phi
15 - Koh Lanta
16 - Koh Mook
17 - Cesta na Krabi
18 - Krabi
19 - Zpátky do Bangkoku
20 - Bangkok pong
21 - Bangkok nakupování
22 - Hurá domů
Koh Mook
2016-03-01

Brzy ráno jedeme na motorce zpátky do přístavu a pokračujeme lodí ještě jižněji na další ostrov. Naší pozornost zaujal tentokrát Koh Mook. Po skoro dvou hodinách plavby nás vysazují na malou loďku ani ne 100 metrů od pobřeží. Po odplutí velké lodi příjde další ukázka thajské zlodějiny, když si nás bere převozník za rukojmí a za dojetí těch pár desítek metrů chce nehorázné extra peníze. Takže aspoň pro mě je jasno - v téhle části Thajska už mě nikdo nikdy neuvidí a doufám, že ke stejnému závěru nakonec dojde každý návštěvník. A to i přesto, že většina míst, včetně toho následujícího, stojí za to. Přímo na pláži jsme si najali dlouhoocasou loďku i s kapitánem a vydali se k nedalekým útesům skrývajícim jeskyni Emarald Cave.

Najímáme dlouhoocasku a hurá k jeskyni

Vchod do jeskyně směrem z moře nejde skoro vidět. Prozrazovalo ho jen větší množství loděk v okolí a stádo turistů vyplavávajících zevnitř. Uprostřed dne sem totiž cestovky z okolních větších ostrovů navážejí davy turistů. Ale my jsme přijeli v tu pravou chvíli, kdy všichni už mizeli pryč. Kapitán nám zastavil kousek od vstupu, sbalili jsme si pár věcí do lodního vaku, vyfasovali podvodní lampu a vplavali do útrob temné jeskyně. S ubývajícím světlem se moje neplavecká dušička zmenšovala a zmenšovala až do chvíle, kdy se za jednou zákrutou objevilo v dálce zase sluneční světlo. Jeskyně totiž po asi 100 metrech ůstí do nádherné laguny na dně hluboké propasti.

Laguna na konci jeskyně na dně propasti.

Do laguny jsme vplavali doslova v úžasu. Takový malý ztracený ráj. Touto dobou sice už bez slunce(čemuž jsem byl naopak rád :-) ), ale také bez davů lidí. Jenom pár výjimek, jako například italka Kristýna se svou kamarádkou :-) (v pozadí můžete vidět ústí jeskyně do laguny)

Italské prokletí prolomeno - tentokrát bez zranění :-)

Nevím proč mé cesty nějak přitahují focení italek :-). Tentokrát jsem si ale oproti Sri Lance dal pozor a k žádné újmě na zdraví nedošlo, takže můžeme pokračovat v cestě dál :-). Návrat jeskyní zpět na volné moře jsme si už více užili a v klidu pozorovali podvodní život a divoké tvary jeskynních stěn. Žádnou fotku bohužel samozřejmě nemám. A to ani z následné hodinky šnorchlování na korálových útesech kousek od jeskyně. Ale tak ty nádherné záběry podvodního života hýřícího všemi barvami stejně dobře znáte z televize :-). Místo toho tady máte třeba pohled z baru na pláž po návratu z jeskynní výpravy :-)

Nejhezčí pohled na pláž je vždycky z baru :-)

Koh Mook je malý ostrůvek, který můžete přejít napříč pěšky, což jsme udělali i my, protože nějak docházela hotovost a jediná vesnice s bankomatem je na úplně opačné straně :-). Cestou jsme však přesně uprostřed narazili na hodně levné a příjemné bydlení, takže pro peníze jsme zajeli až po ubytování a večeři na zdarma zapůjčené motorce. Na oplátku jsme si u domácích koupili lodní lístek na druhý den a pak už jen relaxovali před bambusovou chatkou pod úchvatnou hvězdnou oblohou.

Hvězdné nebe nad chatkami. To modré nejsou popelnice, ale zásobníky pitné vody :-)