<>


X
Zdolané vzdálenosti

19km
368km
8 783km
8km
35km

My Flightdiary.net profile

Thajsko

Deník
Cestou necestou
1 - Bangkok
2 - Ayuthaya
3 - Sukhothai
4 - Golden Triangle
5 - Chiang Mai
6 - Jungle trek
7 - Sloni a rafting
8 - Kanchanaburi
9 - Uvízlí v Ratchaburi
10 - Cesta na Koh Samui
11 - Koh Samui
12 - Cesta na Phuket
13 - Phuket
14 - Ostrovy Phi Phi
15 - Koh Lanta
16 - Koh Mook
17 - Cesta na Krabi
18 - Krabi
19 - Zpátky do Bangkoku
20 - Bangkok pong
21 - Bangkok nakupování
22 - Hurá domů
Krabi
2016-03-03

Naše včerejší(i dnešní) ubytování se nacházi na půl cesty mezi městem Krabi a pobřežím. Místo jsme zvolili strategicky tak, abychom měli v rozumné dojezdové vzdálenosti všechny významné pláže a mohli je postupně dneska prozkoumat. Začali jsme hned od těch nejznámějších. Ty se nacházejí sice na pevnině, ale od zbytku civilizace jsou odřízlé skalním masivem, takže se na ně dá dostat jen lodí. Dlouhoocasek je naštěstí všude k pronájmu dost, a tak po deseti minutách plavby z Ao Nang vysedáme na Phra Nang Beach.

Phra Nang Beach

Ano, tenhle asi nejfotografovanější "šutrzvody"(jak jim říkám) trčí právě tady. Pláž je to moc pěkná a ani moc přelidněná. Jen to zpropadené slunce muselo naschvál vyjít i dneska a pálit a pálit. Na konci Phra Nang Beach je naštěstí malé útočiště v podobě jeskyně Phra Nang Noi Cave. Kvůli legendě, kterou si někde určitě najdete sami :-), sem nosí muži z okolí vyřezané penisy. A zřejmě tady platí, čím větši, tím lepší ... aspoň jeskynní průměr činí dobrý metr :-).

Jeskyně Phra Nang Noi Cave.

Od jeskyně vede pěšinka pralesem na druhou stranu k plážím Railay. Asi uprostřed je odbočka do kopce k vyhlídce. Podle mapy to vypadá na kousek - ani né 80metrů. Jenomže s převýšením skoro 100 metrů :-). Stezka připomíná spíše menší ferratu a i lano tady mají natažené.

Odbočka na vyhlídku :-)

Ovšem vyhlídka ze skály nad Railay Beach stojí rozhodně za to.

Vyhlídka ze skály nad Railay rozhodně stojí za námahu :-)

Zpátky dolů se vracíme totálně propocení a pohled na nás odrazuje kolemjdoucí pár od cesty nahoru :-). Pokračujeme skrz les až na pláže Railay(jsou dvě - západní a východní), obě si projdeme a vracíme dlouhoocaskou zpátky do Ao Nang. Ještě jsme chtěli na Railay navštívit jeskyni Phra Nang Nai Cave, ale odradilo nás během sezóny ztrojnásobené vstupné a touha po návratu. Railay totiž už není tak pěkná. Byla by, kdyby ji thajci nesprznili nepořádkem a hromadou nevzhledných provizorních staveb, vesměs sloužících ke ždímání peněz z turistů, kterými je ale podle mě spíše odeženou.

V podvečer už jenom zajíždíme na prohlídku nejsevernější pláže Khlong Muang. Jirka se koupe, sbírá škeble a já ve stínu pod stromy čekám u coly při psaní těchhle vět na západ slunce :-)

Náš poslední thajský západ slunce u moře :-(

Pomalu si ale začínám uvědomovat, že je to poslední západ slunce u oceánu. Zítra se totiž už vydáváme zpátky na sever směr Bangkok.

( PS: zítra budeme večer určitě bez internetu, takže nashle pozítří :-) )