<>


X
Zdolané vzdálenosti

19km
368km
8 783km
8km
35km

My Flightdiary.net profile

Thajsko

Deník
Cestou necestou
1 - Bangkok
2 - Ayuthaya
3 - Sukhothai
4 - Golden Triangle
5 - Chiang Mai
6 - Jungle trek
7 - Sloni a rafting
8 - Kanchanaburi
9 - Uvízlí v Ratchaburi
10 - Cesta na Koh Samui
11 - Koh Samui
12 - Cesta na Phuket
13 - Phuket
14 - Ostrovy Phi Phi
15 - Koh Lanta
16 - Koh Mook
17 - Cesta na Krabi
18 - Krabi
19 - Zpátky do Bangkoku
20 - Bangkok pong
21 - Bangkok nakupování
22 - Hurá domů
Zpátky do Bangkoku
2016-03-04

Náš thajský pobyt se pomalu chýlí ke konci a je na čase se vrátit do Bangkoku. Takže posledních 24 hodin jsme strávili na cestě - motorka, náklaďáček, autobus, náklaďáček a vlak :-). Ranní jízda motorkami od pobřeží do města Krabi byla ještě příjemným rozloučením s jihem. Cesta se totiž vine palmovými háji s nekonečnými panoramaty skalních homolí typických pro pobřeží Krabi.

Malebná cestička z pobřeži Krabi. Na motorce paráda :-)

Nádherná projížďka, obzvlášť na motorce, když máte vše z první řady. Rozloučení s našimi posledními jednostopými kamarády bylo těžké. Hned blok od půjčovny jsme nasedli na městský náklaďáček a přesunuli se za město k autobusovému nádraží. Slunce pálilo dneska obzvlášť silně a tak naše kroky vedly jen na nedaleké tržiště, kde jsme sezením a postupným pojídáním různých dobrot strávili 3 hodiny čekání na autobus. Jestli mi něco bude v Česku chybět, tak hlavně zdejší ovoce a ovocné šejky. Snad každý den si kupujeme mango, ananas nebo meloun. Půlku melounu jsme jako svačinku slupli i tady a vydali se zpátky na autobusové nádraží. Náhodou právě odjížděl dřívější autobus, než na který jsme měli koupené lístky a řidič souhlasil, že s ním můžeme jet, takže jsme do Surat Thani přijeli o hodinu a půl dříve oproti plánu. Noční vlak do Bangkoku nám jel až za více jak 4 hodiny a tak byl dostatek času na procházku okolím nádraží. Byl zrovna pátek, takže ulice zaplnily (jako každý pátek) stánky s cetkami a dobrotami.

Pouliční páteční trhy v Surat Thani.

Taková místa máme moc rádi, protože se tady dobře a levně najíte :-). Přecpal jsem se královsky i tentokrát - nudle s krevetkami, navíc jedno kuřecí stehýnko a jako dezert čokoládový donut a vaječná taštička spláchnuté půllitrovým jahodovým šejkem ... a to vše dohromady v přepočtu za 45 korun :-) Vlak nakonec přijel s hodinovým zpožděním, takže Jirka v klidu stihl odkoukat jeden film a já pozoroval cvrkot před nádražím. Pak už si pamatuji jenom čistě povlečené lůžko v našem klimatizovaném lůžkovém voze a ranní probuzení kousek před Bangkokem :-)