<>


X
Zdolané vzdálenosti

1 385km
4 873km
48km

My Flightdiary.net profile

Andalusie

Deník
Cestou necestou
1 - Malaga
2 - Granada
3 - Cordoba
4 - Sevilla
5 - Gibraltar
6 - Ronda
Granada
2014-10-22

Budíček a vstávat ... ale proč je venku ještě skoro tma?? Ne, nevstávali jsme tak brzo, ale slunce tady pořádně vychází až dlouho po deváté. Měli jsme tak dost času na snídani v hotelu a pak ještě rychlou návštěvu Malagské katedrály, která byla včera už zavřená.

Katedrála Malaga

Pro dnešek nashle Malago a vyrážíme podél pobřeží na severozápad. Po doplnění zásob v místním Carrefouru sjíždíme k moři a užíváme si poledního rachnění ve vlnách. Nějak mylně jsem čekal ve Španělsku písečné pláže, ale prozatím jenom samý šťěrk. Jinak se mi to plážování začíná líbit. Kdybych věděl, že u moře je tak příjemně teplo(žádné vedro) a máte průměrně pro pět lidí kilometr pláže, tak sem jezdím častěji :-). I tak je hoďka plážování víc než dost , takže za chvíli už svištíme na sever k dnešnímu hlavnímu cíli - Granadě. Cestou se ale ještě stavujeme u přehrady Rules Reservoir.

Přehrada Rio Darro

V Granadě parkujeme přímo v centru uprostřed džungle spletítých úzkých uliček, takže všude máme kousek. Nejdříve samozřejmě místní katedrála a pak prošmejdění pahorku Albacin. Na jeho vrcholek se proplétáté arabskou čtvrtí plnou typických arabských krámků s orientálním zbožím a tajuplných vstupů do nepřístupných zahrad. Nějak jsme zapomněli navštívit informace, takže bez pořádné mapy probloudíme kolem všech místních památek a nakonec natrefíme i na nejlepší vyhlídku na Alhambru.

Sekne jí to, co ... a ty hory v pozadí. Pozornější zahlédnou sníh :-)

U vyhlídky stojí kostelík San Nicolas na jehož věž se za drobný poplatek dá vylézt. Ještě lepší výhledy do všech stran, včetně zmíněné Alhambry. K její prohlídce je se třeba objednat několik týdnů dopředu a pro vstup do některých částí pak máte dokonce přesně stanovený čas - takže nic pro časem a prostorem nespoutané cestovatele jako jsme my :-) Přesto od kostelíku San Nicolas sbíháme zpět do údolí k říčce Rio Darro a po menší zmrzlinové pauze vybíháme právě do Alhambry. Centrální paláce jsou přístupné možná jen se vstupenkou, ale i tak tady zbývá plno míst a zákoutí, která jdou prošmejdit bez `placení` :-)

Drzí cestovatelé vlezou všude a ani interiér hotelu vybudovaného z části památky jim není cizí. Vstupenky tam nechtějí ikdyž krásná nádvoří najdete i tam :-) Pomalu se ale začíná ztmívat a tak scházíme zpátky k autu a kličkujeme z města ven k našemu dnešnímu ubytování. Schválně zkuste hádat kde ... malá nápověda, je tady nádherný výhled na Alhambru, nad hlavou kouzelně hvězdná obloha a usínáme v nadmořské výšce 2 550 metrů nad mořem :-)

Výhled od nešního noclehu

Tajenka je to pro vás úrčitě lehká. Rozhodně lehčí než pro mě dokončit těchto pár řádek pod vlivem vína, otvíraného bez vývrtky za použití mnoha babských rad a metod (tlučení lahví v botě o strom tentokrát bohužel nefungovalo :-) ). K tomu pokročilá noční hodina a praskání hořících polen v obrovském krbu uprostřed společenské místnosti hostelu - jinými slovy dobrou noc a ahoj zítra :-)