Přihlásit


X
Zdolané vzdálenosti

659km
0km
17 235km
108km
158km

My Flightdiary.net profile

Dubaj & Sri Lanka

Deník
0 - cestou necestou
1 - Dubaj
2 - Abu Dhabi
3 - Emiráty
4 - Dambulla
5 - Sigiriya a Polonarruwa
6 - Anuradhapura
7 - Kandy a vlakem
8 - Adam`s peak
9 - Matara a pláž
10 - 3 dny skákání domů
Abu Dhabi
2015-03-19

Druhý den pobytu v Duaji jsem se rozloučil s hotelem v centru, kde jsem strávil první dvě noci, půjčil si auto a vyjel na jih na průzkum Abu Dhabi. Při půjčování auta ``čmoudi`` zase předvedli co to jsou za zloděje, kteří se snaží každého obrat jak se dá. Ale o tom se radši nebudu rozepisovat, abych si nezkazil náladu :-) O co mě okradli jsem ušetřil aspoň na benzínu, který tady v přepočtu stojí 8 korun litr :-)

Můj mikrooř zaparkovaný před ...

S tímhle prckem jsem tady byl jako trpaslík mezi obry. Místní mají v oblibě obrovská auta a navíc většinou celkem luxusní. Akorát mě překvapilo, že tady není vidět moc evropských značek. Sem tam ještě nějaký mercedes, ši výjmečně BMW, ale třeba po audi ani památky. Vyžívají se hlavně v amerických a asijských značkách.

Do Abu Dhabi je to něco přes hodinku jízdy po dálnici. Maximálka je tady 120 a auta z půjčovny začnou při téhle rychlosti hlasitě pískat a upozorňovat na překročený limit. Při vězdu do Abu Dhabi stojí jedna z největších mešit na světě - mešita šejka Zayeda.

Mešita šejka Zayeda

Její velikost je ohromující, ale to co vás dostane je pestrobarevnost a krása s jakou je vnitřek vyzdobený. Podlaha je v celé mešitě pokryta jemným perským kobercem. Opravdu jemňoučkým ... dovnitř se může samozřejmě jenom bosy :-) Ono taky sice nejde o největší mešitu na světě, ale mají zde například největší lustr na světě a taky právě největší koberec.

Úplně do centra Abu Dhabi jsem nejel, protože jde zase jen o další zhluk mrakodrapů uprostřed pouště, kde se nedá pořádně co dělat. Zajel jsem jen k tomu nejzajimavějšímu mrakodrapu - aneb nejšikmější budově na světě Capital Gate :-)

Nejšikmější budova světa v Abu Dhabi.

Jak jistě všichni víte, v Abu Dhabi se jezdí jeden ze závodů formule jedna. Závodní dráha je vybudovaná na okraji města, kousek od mešity šejka Zayeda a její součástí je i zábavní park Ferrari World. Kromě mnoha atrakcí tady najdete nejrychlejší horskou dráhu na světě dosahující rychlosti až 240 km/h. Samotný zábavní park je také nějvětším zastřešeným areálem, navíc krásných tvarů v barvě ferrari. Ze země ale není vyfotografovatelný, tak aspoň ta formule :-)

Škoda, že trochu toho řidičského umění neokoukali místní. Nebo právě možná okoukali. S předpisy si tady (kromě rychlosti) nikdo hlavu neláme a třeba takové předjíždění z prava ... bez problému, klidne i odstavným nebo odbočovacím pruhem :-) Na noc jsem zdárně i ve zdejší automobilové džungli uprostřed pouště přejel zpátky do Dubaje. Tentokrát do hostelu kousek od severní konečné červené linky metra. Zítra se totiž chystám na sever :-)