<>


X
Zdolané vzdálenosti

659km
17 235km
108km
158km

My Flightdiary.net profile

Emiráty & Sri Lanka

Deník
0 - cestou necestou
1 - Dubaj
2 - Abu Dhabi
3 - Emiráty
4 - Dambulla
5 - Sigiriya a Polonarruwa
6 - Anuradhapura
7 - Kandy a vlakem
8 - Adam`s peak
9 - Matara a pláž
10 - 3 dny skákání domů
Abu Dhabi
2015-03-19

Druhý den pobytu v Duaji jsem se loučím s hotelem v centru, kde jsem strávil první dvě noci, půjčuju si auto a vyjíždím na jih na průzkum Abu Dhabi. Při půjčování auta ``čmoudi`` zase předvedli co to jsou za zloděje, kteří se snaží každého obrat jak se jen dá. Ale o tom se radši nebudu rozepisovat, abych si nezkazil náladu :-). O co mě okradli ušetřím aspoň na benzínu, který tady v přepočtu stojí cca 8 korun litr :-)

Můj mikrooř zaparkovaný před ...

S tímhle prckem jsem tady jako trpaslík mezi obry. Místní mají v oblibě obrovská auta a navíc většinou celkem luxusní. Akorát mě překvapuje, že tady není vidět moc evropských značek. Sem tam ještě nějaký mercedes, ši výjmečně BMW, ale třeba po audi ani památky. Vyžívají se hlavně v amerických a asijských značkách.

Do Abu Dhabi je to něco přes hodinku jízdy dálnicí. Maximálka je tady 120 a auta z půjčovny začnou při téhle rychlosti hlasitě pískat a upozorňovat na překročený limit. Při vjezdu do Abu Dhabi stojí jedna z největších mešit na světě - mešita šejka Zayeda.

Mešita šejka Zayeda

Její velikost je ohromující, ale to co vás úplně dostane je pestrobarevnost a krása s jakou je vnitřek vyzdoben. A podlahu mají v celé mešitě pokrytou jemným perským kobercem. Opravdu jemňoučkým ... dovnitř se může samozřejmě jenom bosy :-). Sice nejde o uplně největší mešitu na světě, ale mají zde například největší lustr na světě a taky právě největší koberec.

Úplně do centra Abu Dhabi nejedu, protože jde zase jen o další shluk mrakodrapů uprostřed pouště, kde se nedá pořádně co dělat. Zajíždím jen k tomu nejzajimavějšímu mrakodrapu - aneb nejšikmější budově světa: Capital Gate :-)

Nejšikmější budova světa v Abu Dhabi.

Jak jistě všichni víte, v Abu Dhabi se jezdí jeden ze závodů formule jedna. Závodní dráhu mají vybudovaná na okraji města, kousek od mešity šejka Zayeda a její součástí je i zábavní park Ferrari World. Kromě mnoha atrakcí tady najdete i nejrychlejší horskou dráhu na světě dosahující rychlosti až 240 km/h. Samotný zábavní park je také nějvětším zastřešeným areálem, navíc krásných tvarů v barvě ferrari. Ze země ale není vyfotografovatelný, tak tady máte aspoň obrázek jedné z formulí :-)

Škoda, že trochu toho řidičského umění neokoukali místní. Nebo právě možná okoukali. S předpisy si tady (kromě rychlosti) nikdo hlavu neláme a třeba takové předjíždění z prava ... bez problému, klidně i odstavným nebo odbočovacím pruhem :-). Na noc zdárně dojíždími zdejší automobilovou džungli uprostřed pouště zpátky do Dubaje. Tentokrát do hostelu kousek od severní konečné červené linky metra. Zítra se totiž chystám na sever :-)