<>


X
Zdolané vzdálenosti

3 254km
2 724km
95km

My Flightdiary.net profile

Anglie a Wales

Deník
Cestou necestou
1 - Windsor - Dover
2 - `7` sisters & Brighton
3 - Stonehenge
4 - St.Michael a Theatre
5 - Wales - Snowdonia
6 - Snowden
7 - Liverpool & Lakes
8 - Hadrian`s Wall
9 - York a Cambridge
Bodiam Castle, Seven sisters a Brighton
2015-08-01

Probouzíme se v pohádkově hezkém hostelu pod Doverským hradem - hezkém ale jen zvenčí :-)

Po rychlé snídani ve společenské místnosti tak pro 3 lidi, kde se nás tísní 6 :-) odjíždíme z Doveru směrem na západ. Zprvu se cesta drží moře, ale pak už směřujeme do vnitrozemí a široké dvouproudé silnice střídají vesnické uličky víc než typické pro anglii. Někde Silničky úzke ná jeden a půl auta, žádná krajnice, nýbrž zídky, případně keře začínající přesně tam kde končí asfaltová plocha cesty :-) Je to nádhera na pohled, ale bohužel se nikde nedá zastavit a fotit. Jezdit tady je zážitek, ikdyž pro mnohé možná né moc pozitivní - řidič jednoho mastodontního BMW X6, který se se strachem v očích kolem nás v protisměru protahoval tak 5 minut by vám řekl svoje :-) Prozatím ale bez škrábanců jsme dojeli k našemu dnešnímu hradu na hraní - Bodiam Castle.

Bodiam Castle

Nádherný vodní hrádek, přesně dělaný pro nás = žádná omezení a zákazy, jen si můžete lozit po hradbách a věžích jak se vám zachce a hlavně cokoliv foti :-) Rozhodně tisíckrát lepší než nějaký Windsor, ikdyž asi 30x menší :-)

Tak hoďku jízdy před Brightnem se na pobřeží tyčí monumentální útesy Seven Sisters. Myslím, že jakékoliv popisování je zbytečné a fotografie mluví za vše :-)

Nejdříve jsme se zastavili někde uprostřed, v místě zvaném Birling Gap, odkud se dalo sejít po schodech až dolů na oblázkovou pláž. Jirka jako sběratel cachtání se v různých mořích a ledovcových jezerech samozřejmě okamžitě obléká plavky a už leze do moře - teda vlastně do kanálu :-) V dnešním počasí to ani není problém. Slunce totiž peče jak u nás a já se dokonce dneska i spálím :-(

Po druhé zastávce na asi nejznámější vyhlídce Hope Gap se přesouváme do nedalekého Brightnu. `Nedaleký` = přes hoďku autam, a tak se nejříve posilujeme burgrem za slevový kupón obdržený při včerejším nákupu v jednolibrovém obchodě. Posilnění přišlo vhod, protože najít v Brightnu místo k parkování je tento víkend dlouhý boj s nelevným koncem. Koná se tady totiž nějaká duhová megapárty, takže část města je i uzavřená a plná bavících se lidí ... takové Colours of Brighton :-) I slavné zábavní molo Brighton Pier je v obložení lidí, kteří vypadají jako by tady leželi už celou noc.

Brighton Pier

No cvrkot jak na fesťáku a s večerm se ještě zintenzivňuje. To my už ale odjíždíme a směřujeme na severozápad. Kolem desáté nalézáme ráno vyhlédnutý kemp a i když je víc jak dvě hodiny po závíračce, tak nás sympatický pán bez problému ubytovává. Po postavení stanu naše první kroky vedou samzřejmě na pivo, které dneska dostalo přednost i před večeří :-)

Pokud se vůbec tomu cucání nudlí bez příboru, ohřátých v mikrovlnce po tmě s čelovkou, dá říkat večeře :-)

Co to jím? To bude asi večeře :-)

Ale bylo to dobré a žaludek se cítí zaplňěný, takže můžeme jít spokojeně spát.