<>


X
Zdolané vzdálenosti

19km
368km
8 783km
8km
35km

My Flightdiary.net profile

Thajsko

Deník
Cestou necestou
1 - Bangkok
2 - Ayuthaya
3 - Sukhothai
4 - Golden Triangle
5 - Chiang Mai
6 - Jungle trek
7 - Sloni a rafting
8 - Kanchanaburi
9 - Uvízlí v Ratchaburi
10 - Cesta na Koh Samui
11 - Koh Samui
12 - Cesta na Phuket
13 - Phuket
14 - Ostrovy Phi Phi
15 - Koh Lanta
16 - Koh Mook
17 - Cesta na Krabi
18 - Krabi
19 - Zpátky do Bangkoku
20 - Bangkok pong
21 - Bangkok nakupování
22 - Hurá domů
Ayuthaya
2016-02-16

Jak si mohli někteří přečíst v mé dočasné verzi stránky pro tento den, tak jsem večer čelil drobnému technickému problému v podobě nefunkčního notebooku. Ano, i letos s sebou nakonec budu většinu cesty tahat dvě kila nefunkčního šrotu :-). Jinými slovy jsem mohl mít na zádech poloviční zátěž. Ale hlavně, že se mi podařilo částečně rozchodit mé stránky přes tablet a mobil, takže i když dost limitovaně, ale můžu pokračovat v psaní deníku :-). Teď už ale rychle zpátky k tomu důležitému - co že jsme to dneska dělali?

Do Bangkoku se vrátíme ještě před koncem našeho výletu, a tak jsme se rozhodli jej opustit a vydat na sever. Původní plán nočního přesunu na úplný sever nevyšel, protože všechny noční vlaky byly už na následujících 7 dní vyprodané. A tak jsme po první zkušební jízdě autobusem MHD na nádraží přejeli vlakem kousek na sever do bývalého hlavního města Ayuthaya.

Oproti Bangkoku trochu rozdíl - samé cihlové rozvaliny starobylých chrámů rozeseté na několika kilometrech čtverečních. Jenom to vedro zůstalo stejné :-). A tak jsme si hned před nádražím najali tuktuka, který nás povozil po celém městě od chrámu ke chrámu. Už u třetího mi začaly všechny ty chrámy tak trochu splývat :-). Vystupuje mi jen ten poslední, kde měli zarostlého Buddhu ve stromě :-).

Po chrámové smršti zbylo i dost času na pozdní oběd naproti nádraží. Psát o jídle by bylo na stohy stránek, takže jen zkráceně ... jsem asi Thajec co se omylem narodil v Evropě, protože Thajsko je svou kuchyní pro mě jednoduše ráj :-). Poznali jsme prozatím sice jen pár jídel, ale co případ, to chuťový orgasmus. Obzvláště pro mě jako milovníka chilli.

Podvečerní šestihodinový přesun vlakem do města Phitsanulok proběhl hladce, prokládaný spánkem :-). Tedy až na ten nastalý problém s notebookem, který jsem se pak v Phitsanuloku, po další skvělé večeři, snažil marně řešit až do čtyř ráno. Následné vstávání v 7:30 opravdu nebylo příjemné, ale o tom až zítra :-).