<>


X
Zdolané vzdálenosti

3 195km
0km
0km
52km
0km

My Flightdiary.net profile

Belgická mise

Deník
Hurá do Belgie
1 - Frankfurt a Hanau
2 - Ronneburg
3 - Lucemburk a do Belgie
4 - Bruggy,Ostende,Calais
5 - Gent a Antverpy
6 - Würzburg
Ronneburg
2016-10-01

Původní plán byl už dneska vyrazit do Belgie, ale nechal jsem se Martinem přemluvit k dalšímu dni navíc strávenému v Maslovicích. Byla sobota a měli tudíž volno i všicni ostatní, a tak jsme skoro celý den projedli a propovídali :-). Ale nakonec bylo ukojeno i mé průzkumnictví podvečerní výpravou na nedaleký hrad Ronneburg.

Martinova paní, Kendra, tady dělá několikrát do týdne průvodkyni, takže byla hradní návštěva zdarma a navíc včetně odborného výkladu :-)

Ke všemu se právě na hradě konala přehlídka šermířů, takže hrad byl v obležení dobového stanového tábora a na každém kroku jste potkávali návštěvníky v dobových kostýmech. A hlavní šermířská skupina byla mimochodem z Česka :-)

Z hradu jsme odešli v pravý čas - přesně ve chvíli, kdy se spustil mohutný liják. I těch posledních pár metrů cesty k autu stačilo k důkladnému promoknutí. Mokro a chlad však zpátky v Máslovicí zahnala další nadpozemská grilovačka krevet se zapékanou dýní .... mňam, krevety já prostě miluju, takže jsem se zase nacpal k prasknutí a zase vám je ani nevyfotil :-)