<>


X
Zdolané vzdálenosti

19km
368km
8 783km
8km
35km

My Flightdiary.net profile

Thajsko

Deník
Cestou necestou
1 - Bangkok
2 - Ayuthaya
3 - Sukhothai
4 - Golden Triangle
5 - Chiang Mai
6 - Jungle trek
7 - Sloni a rafting
8 - Kanchanaburi
9 - Uvízlí v Ratchaburi
10 - Cesta na Koh Samui
11 - Koh Samui
12 - Cesta na Phuket
13 - Phuket
14 - Ostrovy Phi Phi
15 - Koh Lanta
16 - Koh Mook
17 - Cesta na Krabi
18 - Krabi
19 - Zpátky do Bangkoku
20 - Bangkok pong
21 - Bangkok nakupování
22 - Hurá domů
Bangkok pong
2016-03-05

Probudil jsem se někde kolem Ratchaburi, nám už známého místa z před skoro dvou týdnů. Vlak si to uháněl krajinou zalitou ranním sluncem a pohled z klimatizovaného lůžkového vozu do vyprahlé krajiny dával tušit, že venku tak příjemně chladno není. Ba naopak, další nesnesitelně horký den. Po vystoupení na hlavním Bangkokském nádraží jsme ani na chvilku nezauvažovali o nějaké aktivitě a zamířili metrem rovnou na hotel. Ten byl hodně příjemným překvapením. Po týdnech v různých ne zrovna čistých místech a bambusových přístřešcích nás čekal normální, pro nás doslova luxusní hotelový pokojík.

Náš luxusní pokojíček ... nikde žáden bambus ani komáři :-)

Nejspíš bych měl tímto psaní deníku ukončit, protože únava a touha po relaxaci začala definitivně vyhrávat, takže nebude moc co popisovat. Prostě jsme skoro celý den prospali a prolenošlili v klimatizovaném hotelovém pokoji :-). Nádherné nic nedělání a pospávání mimo dosah toho spropadeného spalujícího slunce. K opuštění pokoje nás přiměl až hlad a nepřítel číslo jedna zapadající za horizont.

Oproti naší návštěvě Bangkoku před třemi týdny, jsme tentokrát zakotvili v moderní části města zvané Silom, uprostřed mrakodrapů ve čtvrti plné bank, ambasád, ale také lokálního života.

Noční život v okolí Patpongu

Procházka moderním Bangkokem s večeří v evropském stylu nebyla moc dlouhá. Kolem osmé jsme se vrátili na hotel odložit veškeré cennosti včetně foťáku a zamířili do slavné noční Bangkokské čtvrti Patpong. Zasvěcení už asi tuší co bude následovat. Jde sice o poněkud zvrácenou, ale prostě nedílnou součást Bangkoku, takže jsme si ani my nemohli nechat ujít návštěvu proslulé ping pong show. Většině asi vysvětlovat o co jde nemusím a zbytek ať si popis tohohle perverzního cirkusu najde někde jinde :-). Cirkus je asi opravdu slovo nejlépe vystihující toto místo. A jelikož já nemám rád ani normální cirkus, tak jinak tomu nebylo ani tady. Pro některé, obzvláště dámské publikum propadající zděšení, šlo očividně o velkou zajimavost, ale mou pozornost poutala spíše nekonečná snaha cirkusového osazenstva vytáhnout z lidí peníze. Zůstali jsme naštěstí jen pár minut, i když aktérky stihly mezitím předvést asi sedm různých vystoupení. Žádnou fotku z těchto míst pochopitelně nemám, tak na závěr aspoň jedna telefonem z venku :-)

Pokusy o nátlakové podvody při odchodu jsou tady více jak běžné, ale na nás, nejspíš i díky našim poněkud velikostně nezapadajícím postavám :-), si nikdo nic nezkusil. A tak jsme o pár desítek minut později už zase spokojeně odpočívali v hotelu a připravovali se na ranní brzké vstávání.