<>


X
Zdolané vzdálenosti

19km
368km
8 783km
8km
35km

My Flightdiary.net profile

Thajsko

Deník
Cestou necestou
1 - Bangkok
2 - Ayuthaya
3 - Sukhothai
4 - Golden Triangle
5 - Chiang Mai
6 - Jungle trek
7 - Sloni a rafting
8 - Kanchanaburi
9 - Uvízlí v Ratchaburi
10 - Cesta na Koh Samui
11 - Koh Samui
12 - Cesta na Phuket
13 - Phuket
14 - Ostrovy Phi Phi
15 - Koh Lanta
16 - Koh Mook
17 - Cesta na Krabi
18 - Krabi
19 - Zpátky do Bangkoku
20 - Bangkok pong
21 - Bangkok nakupování
22 - Hurá domů
Bangkokské nakupování
2016-03-06

Ranní vstávání bylo dneska opravdu kruté. Chtěli jsme navštívit některý z plovoucích trhů a ty fungují hlavně ráno. Od původního záměru navštívit nejslavnější z nich Damnoen Saduk jsme upustili, protože leží více jak hodinu cesty od Bangkoku a podle získaných informací se stal spíše turistickou záležitostí. No dobře, taky nás odradila potřeba vstávat v pět ráno :-). Ale i tak jsme si moc nepomohli a po budíku chvilku po šesté ještě rozespalí míříme na jeden menší plovoucí trh přímo v Bangkoku - Taling Chan.

Plovoucí trh Taling Chan

Opravdu jenom maličký trh s pár loďkami, ale zato autentický a s příjemnými thajskými cenami :-). Nakoupili jsme pár suvenýrů včetně všudypřítomných žab 'Kro Kro' a na slepo (=bez předešlých informací) zamířili podle mapy k další oblasti s velkým výskytem obchodů. Mapa sice ukazovala po cestě jednu ulici jako asi na 5 metrů přerušenou, ale šli jsme do rizika a vydali se právě tudy. Tří až pětimetrové přerušení přece musí jít nějak překonat. Nejspíš půjde jenom o trávník. Trávník to samozřejmě nebyl, ale třímetrová betonová zeď :-). V zápalu překonávání překážky jsem vám ji zapomněl i vyfotit a z druhé strany už to nešlo. Z druhé strany totiž ani nešlo vidět, že jde o zeď, ale spíše o kaskádu okrasných rostlin.

Vetřelec lezoucí přez zeď :-)

Zeď oddělovala chudinskou čtvrť od extrémně nóbl rezidenční uzavřené vilové oblasti s ulicemi plnýmy jenom aut značek jako mercedes, BMW a Porshe. Nebýt evropského vzhledu, tak se na nás všudypřítomná ochranka asi okamžitě vrhla, ale takhle jenom nevěřícně koukali na dva bláznivé bělochy s foťáky promenádující se jejich chráněným královstvím :-). Dva evropani se stejně vytrestali sami. Za rohem dorazili do domnělého nákupního střediska, kterýmž byla jenom kruhová ulička postavená jakože ve stylu evropy plná 'západních' obchodních řetězců s extrémně přemrštěnými cenami :-). Splnili jsme aspoň další nutný bod a ochutnali globální úpadkové jídlo v McDonald. Nezklamalo - úplně stejné jako všude jinde na světě :-). S využitím McDonald internetu jsme si aspoň našli adresu a spojení do skutečného a vyhlášeného nákupního střediska MBK.

Nákupní středisko MBK.

Cesta sice ještě přinesla mnoho úskalí a námahy(dopravujeme se totiž už jen výhradně MHD :-) ), ale nakonec MBK dosaženo. Ovšem s podobným výsledkem, jako dříve. My asi prostě nejsme moc nakupovací typy :-). Ale tak aspoň pár nejnutnějších dárku nakoupeno a má tři nová tryčka se vlastně také počítají. I další přesun do hotelu absolvujeme výhradně MHD, což je v aktuální špičce náročnější. Oproti Jirkovi to mám ale trochu jednodušší, protož se do místních trpasličích autobusů výškově nevejdu a po chvilce jízdy v podřepu a se sklopenou hlavou se vždycky někomu zželí a pustí mě sednout :-). Ještě se musím zmínit o naší poslední večeři skoro naproti hotelu, která byla jednoduše fantastická. Na rozloučenou jsem si dal jednu z klasických thajských nudlových polévek s mořskými potvorami a chilli :-). Před půlnocí jsme po sbalení ještě slupli půlku melounu a připravili se na další brzké vstávání - tentokrát už bohužel na let zpátky do Evropy :-(