<>


X
Zdolané vzdálenosti

3 875km
53km
19 681km
48km
381km

My Flightdiary.net profile

Toronto a jihozápad USA s GoGos

Deník
Cestou necestou
1 - Letem světem
2 - Toronto
3 - Niagára
4 - Jezero Ontário
5 - San Francisco
6 - San Francisco 2
7 - Cesta do L.A.
8 - Los Angeles
9 - Las Vegas
10 - Hoover Dam & 66
11 - Grand Canyon
12 - Antelope Canyon...
13 - Aspen
14 - Denver
15 - Závěr
Niagára
2011-08-14

Po dni stráveném v zajetí velkoměsta je čas vyrazit do přírody. Aspoň tak jsem si to původně představoval, ale opak se ukázal pravdou. Při vyslovení jména „Niagara Falls“ si každý představí především vodopády, tak notoricky známé ze všech obrázků. Jaké je pak překvapení, když na místě samotném naleznete město sestávajíci se z mnoha výškových budov. Jde sice především o hotely, ale připadáte si zde skoro jako uprostřed dalšího velkoměsta.

Po projetí centrem města ale okamžitě pochopíte proč tomu tak je. Se spatřením vodopádů už není na jedinou myšlenku o nějakých budovách a městě sebemenšího místa. Jak by mohlo, když před vámi je najednou ta neuvěřitelná masa vody valící se s ohlušujícím hukotem střemhlav dolů ze všech skal v okolí vás.

Nevím čím to je, že si mám tendenci vybírat místa a zážitky, které jsou slovy a fotografiemi dá se říci nezprostředkovatelné, protože v této formě ztrácejí na veškeré své monumentálnosti a nesmazatelném dojmu, který v člověku zanechávavají. Tentokrát se ukázalo i samotné focení v nejzajimavějších místech téměř technicky nemožné, protože se pohybujete jakoby uprostřed lijáku miliónů malých kapiček nasycujících veškerý okolní vzduch. Pokud sem náhodou někdy zavítáte, tak si rozhodně nenechte ujít výlet lodí těsně pod vodopády, kde všechny věmy, které z vodopádů máte jsou mnohokrát znásobeny bezprostřední blízkostí vodního živlu v té nejbrutálnější podobě.

To, že i přes vyfasovanou pláštěnku jste skrz na skrz mokří si uvědomíte až dlouho po opuštění výletní lodi a po opadnutí užaslého výrazu z tváře. Co by ale byl jakýkoliv přírodní zážitek bez zážitku jídelního :-) A ten dnešní byl také nezapomenutelný. Na výlet jsme tentokrát nejeli sami. Přidala se i tetina polská přítelkyně, velmi šaramantní starší dáma, která jak se ukázalo je mistriní vietnamské kuchyně a přípravu jídla na odpolední piknik v parku poblíž Niagáry měla na starosti právě ona.

S plným žaludkem dobrot a plnou hlavou zážitků jsme se už jenom naposledy prošli kolem vrchní hrany kanadské strany vodopádů, pokochali nově vzniklou duhou a vydali na cestu zpátky do Toronta.

Ikdyž se to na mapě nezdá, tak vodopády leží více než hodinu cesty autem. Aspoň jsem měl ale trochu prostoru na napsání těchto pár slov. Další zase zítra, pokud ovšem nepodlehnu lenosti, protože po dvou náročných dnech je čas na odpočinek a možná bych to viděl jenom na celodenní nicnedělání a válení se u místního bazénu :-)