<>


X
Zdolané vzdálenosti

19km
368km
8 783km
8km
35km

My Flightdiary.net profile

Thajsko

Deník
Cestou necestou
1 - Bangkok
2 - Ayuthaya
3 - Sukhothai
4 - Golden Triangle
5 - Chiang Mai
6 - Jungle trek
7 - Sloni a rafting
8 - Kanchanaburi
9 - Uvízlí v Ratchaburi
10 - Cesta na Koh Samui
11 - Koh Samui
12 - Cesta na Phuket
13 - Phuket
14 - Ostrovy Phi Phi
15 - Koh Lanta
16 - Koh Mook
17 - Cesta na Krabi
18 - Krabi
19 - Zpátky do Bangkoku
20 - Bangkok pong
21 - Bangkok nakupování
22 - Hurá domů
Sukhothai
2016-02-17

Ránní vstávání po tříhodinovém spánku a následný hodinový přesun autobusem do města Sukhothai mám trochu v mlze, ale následný intenzivní průzkum Sukhothaie probral řádně. První výpad do centra města se ukázal ještě jako slepá ulička, protože ve městě samotném, až na malý náboženský areál, nic moc nebylo.

Hlavní zajimavosti se nacházejí asi 12 km východně od Sukhothai v areálu takzvaného starého města spadajícího pod UNESCO. Soubor chrámů a náboženských staveb se rozkládá na několika kilometrech čtverečních obehnaných hradbami. A tak jsme si u vstupu vypůjčili kola a probicyklovali staré město křížem krážem.

Kličkování dvou šílených cyklistů na thajských minikolech skončilo nakonec mírně předčasně při míjení autobusové zastávky a získávání informací. Pozdější námi vyhlédnutý spoj byl totiž už vyprodaný, a tak jsme promptně vrátili kola a naskočili do právě projíždějícího autobusu, který nám mezitím zastavil "ředitel zastávky" :-). Průzkum Sukhothaie byl stejně už hotový, jenom jsme přišli o plánovaný oběd. Ale ten nahradil nákup pamlsků při zastávce na autobusovém nádraží v dalším větším městě :-).

Vše jsme si ale vynahradili po příjezdu do Chiang Mai výbornou večeří - v mém případě dokonce dvěma večeřemi :-). A o každovečerním pivku nemluvě.