<>


X
Zdolané vzdálenosti

4 987km
16 496km
74km
793km

My Flightdiary.net profile

Florida

Deník
Cestou necestou
1 - Frrr za oceán
2 - Fort Lauderdale
3 - Miami
4 - Everglades
5 - DHL odpočinek
6 - Key West
7 - Biscayne Park
8 - Cape Canaveral
9 - St. Augustine
10 - New Orleans
11 - Bažiny Luisiany
12 - Rozlučka
13 - Cesta domů
Miami Beach a Little Havana
2016-11-08

Je čas se konečně podívat do Miami, když už bydlíme kousek od něj. Samotné centrum jsem prozatím vynechal a vydal se přímo na Miami Beach. Pod tímto názvem si nepředstavujte jenom samotnou pláž, ikdyž to je asi to hlavní :-)

Miami Beach

Miami Beach je vlastně celý ostrov, předsunutý před Miamskou pevninu. Ale stejně se nezapře jeho příslušnost k velkoměstu. Hlavně co se parkování týče. Parkovacích míst je tady žalostně málo a při každém zastavení aby si člověk připravil 5 dolarů na hodinu. Přitom restaurace lemující hlavní pobřežní ulici zase tak drahé nejsou. Možná proto, že jich je tady tak hodně :-). Někdy jsem si připadal jak v nějakém arabském plážovém středisku, kde vás při průchodu ulicí otravují zástupy naháněčů. Rozdíl tady ale je ... tady vás totiž většinou nenahání úlisní arabští chlapíci, ale spoře oděné krásky s mikrošatičkami plnými argumentů, proč se jít najíst právě do jejich restaurace :-). Abych ale napravil nenemístné poznámky, tak se ještě zmíním o architektuře, která je vesměs ve stylu Art Deco.

Miami Beach - všude samé art deco

Odpoledne jsem se přesunul skrz centrum Miami do jeho asi nejslavnější části - Little Havana. Jde o okrajovou část města, kde se usídlovali přistěhovalci z Kuby a vzniklo zde vlastně takové Kubánské město ve městě.

Little Havana

Přináší to ale drobný problém - nedomluvíte se tady vůbec anglicky - jenom španělsky :-). Díky téhle jazykové bariéře mi trvalo hledání centra dost dlouho, ale tak aspoň jsem si dal pro zdraví podzimních 15km chůze :-)

Little Havana

Odevšad zní živá kubánská hudba a vzduchen se line vůně doutníků. Ten pravý zážitek to musí být hlavně v noci, tak třeba se sem ještě někdy zastavím. Dnešek se ale už chýlí ke konci a tak je na čase zamířit zpátky do Fort Lauderdale, protože večer máme domluvenou návštěvu Martina. Po návratu na hotel jsme tudíž zajeli s Rendou do obchodu pro něco na zub, popadli pakl piv a zamířili do Wilton Manors, kde má Martin pronajatý domeček.

A jde se jíííst :-)

No nacpali jsme se nádherně. A hlavně pak ta listopadová pohoda ... užívat si vlahého večera jen tak v tričku s krátkým rukávem venku s pivem u bazénu :-).