<>


X
Zdolané vzdálenosti

3 875km
53km
19 681km
48km
381km

My Flightdiary.net profile

Toronto a jihozápad USA s GoGos

Deník
Cestou necestou
1 - Letem světem
2 - Toronto
3 - Niagára
4 - Jezero Ontário
5 - San Francisco
6 - San Francisco 2
7 - Cesta do L.A.
8 - Los Angeles
9 - Las Vegas
10 - Hoover Dam & 66
11 - Grand Canyon
12 - Antelope Canyon...
13 - Aspen
14 - Denver
15 - Závěr
Odpočinek v Torontu a jezero Ontário
2011-08-15

Den strávený lenošením je sice krásný plán, ale když je počasí proti, tak se nedá nic dělat. Né že by bylo vyloženě škaredě, či pršelo ale rozhodně nic vhodného ke slunění a koupání.

A jelikož zajimavých míst v Torontu je stále dost k objevování, tak jsem znovu vyrazil na průzkum. Toulání se cizím městem a prozkoumávání všech možných tajemných a zapadlých zákoutí je přece ta druhá nejhlavnější věc proč jsem vyrazil na cesty (po koncertech s velkým K :-). A když už se začaly krátit pozemské zajímavosti, byl čas vyrazit na vodu. Toronto se rozkládá na břehu jezera Ontario, jimž také prochází kanadsko-amreická hranice. Označení jezero je sice fakticky správné, ale při jeho velikosti s délkou přes 300 kilometrů ve vás evokuje spíše moře než jezero. V těsné blízkosti Toronta se nachází soustava ostrovů které slouží jako výletní místo toronťanů a především místo osídlené torontskou smetánkou. Chvíli před polednem jsem tedy vyrazil na malou okružní plavbu výletním parníkem mezi těmito ostrovy.

Život na samotných ostrůvcích je ale před pozorovateli z vody pečlivě skryt. Přítomnost místních boháčů prozrazuje jen bezpočet jachet kotvících u břehu. Projížďka lodí k ostrovům ovšem skýtá především jedinečný pohled na město.

Po návratu na pevnou zemi jsem se ještě naposledy krátce projel vyhlíkovým autobusem, vyslechl si historii několika dalších čtvrtí od palubního průvodce a pak už zamířil „domů“. Pro minimálně tento rok v Torontu opravdu naposledy, protože je na čase se pohnout na cestě dál a přesunout se do jiného města a do jiné země. Zítra vás zpravím, jestli se úspěšně povedlo a nebo ne :-)