<>


X
Zdolané vzdálenosti

1 385km
0km
4 873km
48km
0km

My Flightdiary.net profile

Andalusie

Deník
Cestou necestou
1 - Malaga
2 - Granada
3 - Cordoba
4 - Sevilla
5 - Gibraltar
6 - Ronda
Sevilla
2014-10-24

Se řekne pension ... sice nespíte s x-lidmi na pokoji a užíváte si pohodlí, ale může vás taky čekat recepční v podobě šedesátiletého nagelovaného seladona, který navíc ráno vstává až po deváté - já vím stejně jako ja :-) Nicméně tenhle pán rozuměl přístrojům jako koza petrželi, takže ohledně z ničeho nic nefungujícího internetu jsme se shodli jenom na jednom ... "internet kaput" :-). Po zbytečném víc jak hodinovém čekání na staříka a návštěvě místní nevzhledné koridy jsme bez ubytování a mnoha potřebných informací zamířili k nejbližšímu McDonaldu na snídani = pro free wifi :-). Plán byl hotový během chvilky, já nahrál včerejší stránku a tak jsme mohli vyrazit. Hned kousek na západ od Cordoby stojí hrad Castillo de Almodóvar del Río.

Hrad na hraní :-)

Zase jedna dokonalá hračka pro dospělé a vlastně i děti. Žádné nudné svazující prohlídky, ale můžete si běhat po celém hradě(hradbách, věžích, sklepeních, ... ) jak se vám zlíbí a ano - dělat blbosti :-) Španělé to vůbec mají s hrady zmáknuté. Nejen že si ho vždycky můžete prošmejdit jak chcete, ale je zde i mnohdy plno vizuálních hraček ... jako dneska světelná projekce bojů a stěžejních událostí na model hradu uprostřed místnosti. Naší druhou zastávkou bylo městečko Carmona, naopak kousek před Seville.

vnitřní část Carmony (uvnitř hradeb)

I tady nás čekalo běhání po opevnění kolem hlavní vstupní brány do města. Všechny ostatní památky byly ale zavřené, takže jsme po cca hodince popojeli do dnešního cíle, čtvrtého největšího města Špaňelska - Sevilla. V sevilla jsme si samozřejmě prohlédli katedrálu, slavné náměstí Plaza de Espana, univerzitu, koridu a mnoho dalších proslulých míst, ale Sevilla na mě udělala dojem hlavně tak nějak celkově.

Sevillská katedrála

Je to za prvé opravdu velké město, ale strašně moc příjemné a docela bych si tady dovedl představit trávit nějakou delší dobu. Hlavně třeba jako student. Pohoda a přitom život na vás tady dýchají odevšad. Tedy až na tu španělskou kuchyni - po včerejším průšvihu s večeří jsem dal španělům ještě jednu šanci a zkusil si dát dneska paellu ... no prostě ne. Já vím, že `fuj` se říkat nemá, ale .... nebýt asi té krásy kolem, tak jsem už dávno přesedlal na univerzální stravu - Mc Donald / King Burger / Subway :-)