<>


X
Zdolané vzdálenosti

3 254km
2 724km
95km

My Flightdiary.net profile

Anglie a Wales

Deník
Cestou necestou
1 - Windsor - Dover
2 - `7` sisters & Brighton
3 - Stonehenge
4 - St.Michael a Theatre
5 - Wales - Snowdonia
6 - Snowden
7 - Liverpool & Lakes
8 - Hadrian`s Wall
9 - York a Cambridge
St.Michael,Theatre
2015-08-03

Noc strávená v autě zní nepěkně, ale tak dobře jsem se za poslední dny nikde nevyspal. Více nás spíše trápilo ranní probuzení do deště. Nakonec můžeme být ale vděční za spaní v autě, a že teď nemusíme balit v dešti mokrý stan. I start do dalšího dne byl tím pádem mnohem rychlejší. Z předešlého dne nám zbylo předplacené připojení k internetu, které se dalo čerpat i v kempu naproti odpočívadla, takže jsme nenápadně zastavili autem vedle recepce a rychle našli a objednali ubytování na večer.

Během cesty na jih k ostrůvku St. Michael naštěstí přestalo aspoň pršet. Mnohem známější francouzský St. Michael určitě všichni znáte - ostrov na nějž se během odlivu dá dostat suchou nohou. Tak to samé, jenom v trochu memnším, mají tady taky.

V době našeho příjezdu byl ale ještě příliv, takže jsme se na ostrov nechali odvézt motorovým člunem. Hrad na vrcholku ostrova patřil zase do naší oblíbené kategorie `hravých` hradů, kde si můžete sami pobíhat po komnatách a hradbách, takže paráda :-)

Během jeho prohlídky udělal odliv své a z moře vystoupil kamenný chodník spojující ostrov s pevninou. Naproti tomu zmizela veškerá voda z ostrovního přístaviště, takže všechny lodě zůstaly na suchu :-)

Cestou na nejzápadnější bod Anglie se už úplně vyčasilo a přišlo i sluníčko. Ten opravdu nejzápadnější bod jsme přiznám se vynechali. Vykutálení angličané tady za parkovné chtějí neskutečných 6 liber (240 korun). Kdyby tady bylo cokoliv zajimavého, tak dobře, ale šlo jen opravdu o hospodu s parkovištěm na nijak zajimavém pobřeží - tedy kromě statusu `konec země`. Oproti tomu nedaleké pobřežní skalní divadlo Minack Theatre bylo zcela jiný případ.

Nepodařilo se mi jej nijak hezky vyfotit, ale sem si rozhodně, pokud budete poblíž, zajeďte. Dole pod divadlem je i krásná písečná pláž. Já vím co to znamená pláž - otravný písek a hnusná slaná voda, ale povídejte to milovníkovi koupání, jakým je Jirka :-). `Hnusně slaná voda` na něj zaútočila nečekaně velkou vlnou a zkončil s promočenýma botama :-)

Podvečer byl už ve znamení dálkového přesunu autem na sever k Bristolu. Po třech a půl hodinách v autě ale přišlo příjemné překvapení. Ráno objednaný hotel byl opravdu tak skvělý, jak tvrdily superlativa v recenzích. Neskutečně romantický starobilý hotýlek v rustikální venkovské usedlosti s luxusním a čistým vybavením bylo obrovské překvapení. V našm složení je nám romantika na nic, tak jsme si nakoupili hromadu žeber a královsky se v tom krásném prostředí aspoň nacpali :-)