<>


X
Zdolané vzdálenosti

19km
368km
8 783km
8km
35km

My Flightdiary.net profile

Thajsko

Deník
Cestou necestou
1 - Bangkok
2 - Ayuthaya
3 - Sukhothai
4 - Golden Triangle
5 - Chiang Mai
6 - Jungle trek
7 - Sloni a rafting
8 - Kanchanaburi
9 - Uvízlí v Ratchaburi
10 - Cesta na Koh Samui
11 - Koh Samui
12 - Cesta na Phuket
13 - Phuket
14 - Ostrovy Phi Phi
15 - Koh Lanta
16 - Koh Mook
17 - Cesta na Krabi
18 - Krabi
19 - Zpátky do Bangkoku
20 - Bangkok pong
21 - Bangkok nakupování
22 - Hurá domů
Wat Ron Khun, Golden Triangle a dlouhokrké ženy
2016-02-18

Dneska bylo v plánu se na vlastní pěst pokusit o dopravně složitý výlet na pomezí Thajska, Barmy a Laosu. Při návratu z večerního piva jsme ale na stejný a dokonce o něco bohatší výlet narazili v nabídce lokální cestovní agentury. A tak zlákáni pohodlím, padlo rozhodnutí pro jeho zakoupení. A to i přes už zakoupenou jízdenku do Chiang Rai, která tím pádem propadla. Cestování agenturní dodávkou ale přineslo nesporné výhody. Například v malých zastávkách, jako třeba u teplých pramenů Hot Spring.

Prameny Hot Spring

Zastavovat se tady busem by jsme jinak nemohli a jeli přímo k chrámu Wat Ron Khun, který je velkou výjimku mezi buddhistickými chrámy, protože je celý bílý a věnovaný Thajsku a jeho králi.

Wan Ron Thun

Ohromující bílá nádhera, ale překvapivě docela malá. Mnohem menší, než vypadá na fotkách. Nejde o žádný historický kousek, ale o dílo soudobého architekta. Takže vás vevnitř nesmí překvapit ztvárnění cesty do nebe v podobě kosmonauta s raketou a mnoho jiných, s prominutím šíleností, v detailech výzdoby. Třičtvrtě hodiny procházení téhle skloubeniny krásy a kýče úplně stačilo a přesunuli jsme se o hodinku jízdy severněji k místu zvanému Golden Triangle. Stýkají se zde v jednom bodě hranice Thajska, Barmy a Laosu. Z čehož Laosskou hranici tvoří řeka Mekong. A co by jsme to byli za průzkumníky, kdybychom nevyužili příležitosti a neprojeli se po tak slavné řece lodí.

Takhle lodí po Mekongu.

Navíc s krátkou zastávkou v Laosu, kde byl k dostání velký výběr pálenek naložených nepřeberným množstvím různé havěti. Vyzkoušeli jsme s Jirkou jenom tu hadí a prozatím žijeme, tak uvidíme zítra :-).

Kdo si dá šnaps s hadem? - my jo :-)

Po bohatém bufetovém obědě zpět v Thajsku, jsme se cestou zpátky na jih ještě zastavili na návštěvu ve vesnici obývané kmenem takzvaných dlouhokrkých žen.

Více než dlouhé krky mě ale na domorodkyních zaujala jejich vřelost a příjemnost - hlavně u těch mladších. S opuštěním vesnice nás už čekala jen tříhodinová cesta do Chiang Mai a snad konečně kýžený odpočinek a spánek :-).