<>


X
Zdolané vzdálenosti

4 987km
16 496km
74km
793km

My Flightdiary.net profile

Florida

Deník
Cestou necestou
1 - Frrr za oceán
2 - Fort Lauderdale
3 - Miami
4 - Everglades
5 - DHL odpočinek
6 - Key West
7 - Biscayne Park
8 - Cape Canaveral
9 - St. Augustine
10 - New Orleans
11 - Bažiny Luisiany
12 - Rozlučka
13 - Cesta domů
Aligátoří farma v Everglades
2016-11-09

Když se řekne Florida, tak hned po Miami se asi jako další každému vybaví národní park Everglades. Ráno jsem nejdříve navštívil aligátoří farmu na okraji parku. Tou hlavní atrakcí tady je samozřejmě aligátoří show, při níž se mazlí šílenec s jedním menším krokoušem ... teda pardon, aligátorem.

Aligátory se to na farmě jenom hemží, ale jsou i všude kolem ve volné přírodě (jak jsem se později přesvědčil :-) )

Vypadají líně, ale když je něco zaujme, tak umí být pořádně rychlí.

Moc bych se k nim ale radši nepřibližoval. I dvouletý prcek, kterého nám půjčili, by byl s nezalepenou pusou dost nebezpečný. Natož některá z těch potvor, co mají místo pusy drtič kostí.

Já radši zůstanu u menšího aligátora ... a se zalepenou pusou :-)

Více než ranní machrování vousáče aligátorovi v tlamě se mi líbilo jejich polední krmení. Nehnutě ležíci polena najednou ožila a lapala po létajících kusech masa rychlostí, lidkému oku skoro nepostřehnutelnou. A vrcholem hrůzy bylo aligátory vidět postavit se na nohy a běhat a skákat.

Klucííí, čas svačiny :-)

Když už jsme se s mírumilovnými zvířátky spřátelili, tak byl čas nasednout na vznášedlo a vyrazit za nimi do divočiny. Náš řidič vypadá jak Krokodýl Dundee, tak snad nás tam umřít nenechá :-)

Svištělo to pěkně.

Jízda vznášedlem byla na celém parku asi to nejlepší. Krokodýl Dundee se s tím nemazlil a bral každou zatáčku smykem. A na volném prostranství dělal jedny hodiny za druhými, až se občas dnem lodi prohnala čtvrtmetrová vlna vody. Zpomalil a sklidnil jen v úzkých uličkách mezi vysokým křovím, aby jsme mohli pozoravat aligátory a ostatní havěť pohybující se těsně kolem lodi.

Posledním bodem programu na farmě bylo vystoupení s hady. S mírumilovnými krajtami jsme se mohli nakonec i pomazlit :-)

A jeden ostravák s drsným hadem :-)

Původně jsem si farmu plánoval jenom na dopoledne, ale nějak se mi tady zalíbilo a podařilo strávit skoro celý den. Trochu za to mohl i dlouhý pozdní oběd v jedné zapadlé mexické restauraci, ale jídlo je prostě taky důležité :-). Takže jsem se v parku Everglades stavil jenom v návštěvnickém centru načerpat informace, posedět u nedalekého jezírka a vydal se na dvouhodinovou cestu zpátky domů ... do Fort Lauderdale :-)