<>


X
Zdolané vzdálenosti

3 254km
2 724km
95km

My Flightdiary.net profile

Anglie a Wales

Deník
Cestou necestou
1 - Windsor - Dover
2 - `7` sisters & Brighton
3 - Stonehenge
4 - St.Michael a Theatre
5 - Wales - Snowdonia
6 - Snowden
7 - Liverpool & Lakes
8 - Hadrian`s Wall
9 - York a Cambridge
Bristol a Walesem do Snowdonia
2015-08-04

Takhle luxusní ubytování bych si dovedl představit každý den. Ani se nám z Meadow Cottage nechtělo skoro odjet. Ale co na plat - Wales čeká :-)

Sbohem Meadow Cottage

Před `opuštěním` Anglie jsme si ale udělali ještě malou zastávku v Bristolu. Věřím, že jde o pěkné město, ale měst a kostelů už bylo dost a je čas na nějakou technickou zajimavost. A tou je 150 let starý most Clifton suspension bridge, který spojuje Bristol a severní Somerset.

Clifton suspension bridge v Bristolu.

Na vršíčku kousek nad mostem stojí observatoř z níž se dá po schodech tunely ve skále dostat do Obří jeskyně s výhledem na most. Označení `obří` je trochu přehnané, protože jde vlastně jenom o malou přírodní terasu uprostřed skály. Naopak tunely a schodiště by se daly nazvat trpasličí. Přes některá místa jsem měl problém se protáhnout i v podřepu.

Cestou zpět na povrch.

Jak už jsem naznačil, centrum Bristolu a nějaké památky jsme úplně vypustili a podobně dopadl i Cardiff - mimochodem hlavní město Walesu. Zajeli jsme sice do centra, ale nic nás tady nezaujalo. Navíc už od rána bylo dost deštivo a situace se vůbec nezlepšovala, ba naopak. Sedli jsme tudíž do auta a udělali si malý (třisetkilometrový) výlet na sever do národního parku Snowdonia. A víte jak miluju autovýlety, takže dneska jsem si přišel na své :-) Jenom bohužel nemám z cesty skoro žádné fotky, protože v tom téměř horizontálním lijáku se mnohdy nedalo ani vylézt z auta, natož fotit. Ale cesta vedla nádhernou krajinou jejíž dramatičnost byla naopak ještě podtržená drsným počasím.

S příjezdem do Snowdonia přestalo aspoň pršet a tak jsme si vyhlédli nejbližsí nejhezčí kopec a vzali ho stečí. Je to ten uprostřed :-) ...

Nitro národního parku Snowdonia. Na tu horu uprostřed zachvíli polezeme :-)

O žádnou značenou stezku samozřejmě nešlo. Takyže na co - rozhlédnete se a vidíte, protože nikde žádný strom a nic, co by zavázelo ve výhledu. Teda kromě pár ovcí :-) Takže stačí přelézt plot, k čemuž jsou co kousek nějaké schůdky, a vydat se do kopců.

No výhledy impozantní. A všechno podtržené zuřící přírodou. Nebe vypadalo, jako by mělo každou chvíli začít pršet (což naštěstí nezačalo :-) ) a vítr dul intenzitou nutící mít pořad hlavu a uši zabambušené v kapuci. Prostě nádhera. Trochu jsem tomu běhání po stráních a lození po skalkách propadl a utekl Jirkovi daleko do kopců :-) Po společném příchodu k autu jsme se už jen zastavili u pár vyhlídek a tentokrát nám přálo štěstí a vyšel hned první kemp. Navíc tady kromě stanu mají i malé chatičky, takže dneska spíme v suchu a teple. Hlavně tom teple, protože teploty tady padají pod deset stupňů.