<>


X
Zdolané vzdálenosti

19km
368km
8 783km
8km
35km

My Flightdiary.net profile

Thajsko

Deník
Cestou necestou
1 - Bangkok
2 - Ayuthaya
3 - Sukhothai
4 - Golden Triangle
5 - Chiang Mai
6 - Jungle trek
7 - Sloni a rafting
8 - Kanchanaburi
9 - Uvízlí v Ratchaburi
10 - Cesta na Koh Samui
11 - Koh Samui
12 - Cesta na Phuket
13 - Phuket
14 - Ostrovy Phi Phi
15 - Koh Lanta
16 - Koh Mook
17 - Cesta na Krabi
18 - Krabi
19 - Zpátky do Bangkoku
20 - Bangkok pong
21 - Bangkok nakupování
22 - Hurá domů
Chiang Mai
2016-02-19

Po předešlých extrémně náročných dnech jsme si naplánovali pro dnešek odpočinek. Jenomže my prostě odpočívat asi neumíme :-). Jediné, co se nám povedlo, byl konečně pořádný spánek až skoro do desíti. I následná procházka centrem Chiang Mai dopadla dobře.

Jeden z chrámů v Chiang Mai (Wat Dok Euang)

Ale pak přišlo něco, čemu jsme absolutně propadli a vrátili se domů skoro až o půlnoci. Hned po obědě (výjimečně neasijském - burgry) jsme si totiž vypůjčili skůtry s tím, že se zajedeme podívat na chrám Wat Doi Suthep ležíci na kopci kousek za městem.

Wat Doi Suthep

Spíše než kopec bych měl asi říci hora, protož chrám se nachází v nadmořské výšce cca jednoho kilometru a hora Doi Suthep dosahuje 1650 m.n.m.. Takže dva šílenci, tentokrát na mopedech :-), si užili každou serpentinu až nahoru, odkud byl krásný výhled na metropoli Chiang Mai i na druhou stranu směrem do hor.

Podvečerní výhled z podvrcholku hory Doi Suthep.

Zatáčky směrem zpátky dolů do Chiang Mai jsme už brouskli za úplné tmy, ale díky tomu nás upoutaly noční trhy v nové části města. Návštěvu tržiště jsme využili hned i k večeři (zase už asijské :-) ) a pak zamířili koupit jízdenku na autobusové a vlakové nádraží. Bohužel už bylo na obou zavřeno, takže budeme akci 'jizdenky' opakovat zítra brzo ráno. Ale opravdu brzo, protože v devět nás bude už u hotelu čekat odvoz na jeden dvoudenní výlet, který jsme si dneska objednali. Alespoň ale ještě provětráme skůtry. Jsou to sice drobci, ale při kličkování mezi auty si ani nevšimnete a jedete skoro stovkou :-)

Noční kličkování a dovádění v ulicích Chiang Mai na dvou prckoletech, jak jsme jim začali říkat :-)

A tak ani nevíme jak a je tady zase půlnoc :-). Takže alou spát před nadcházejícím dvoudenním výletem. Ten bude trochu mimo civilizaci, takže k internetu a psaní stránek se dostanu nejdříve někdy v pondělí večer.