<>


X
Zdolané vzdálenosti

3 195km
52km

My Flightdiary.net profile

Belgická mise

Deník
Hurá do Belgie
1 - Frankfurt a Hanau
2 - Ronneburg
3 - Lucemburk a do Belgie
4 - Bruggy,Ostende,Calais
5 - Gent a Antverpy
6 - Würzburg
Gent a Antverpy
2016-10-04

Ještě večer po telefonické domluvě s majitelem jsem se autem (totálně posraným od racků :-) ) vrátil přenocovat zpět do ověřeného hostelu 47 v Gentu. Takže ráno můžu vyrazit přímo pěšky na jeho prohlídku. Dneska je opravdu škaredě, zamračeno a mlhavo, takže Gent na mně zprvu působí dost ušmouraně.

Gent

Podle počtu kostelů šlo kdysi asi o hodně bohaté město. Centrum tvoří soustava několika náměstí oddělených obrovskými chrámy s vysokými věžemi. Podobně jako ve všech předchozích městech jsem na jednu věž vylezl i tady, abych si vše prohlédl pěkně z výšky :-)

Kromě starobylých staveb mají v Gentu jednu specialitu. Po městě je rozeseto několik uliček, kde se můžou sprejeři svobodně vyřádit jak je jim libo. Jednotlivé sprejerské uličky najdete označené i v turistické mapě, aby se turisté mohli chodit kochat tímhle typem „moderního umění“ :-)

Gent - trocha sprejerského umění ve speciálních uličkách.

Z posprejovaných uliček jsem se vrátil už k hostelu, sedl do auta a přejel kousek na východ do Antverp. Prý jde o největší evropský přístav a asi tomu budu věřit. Viděl jsem jej jenom z dálky, ale připadal mi jako půlka Ostravy (přístav, ne město). Samotné centrum města je pěkné, ale tak nějak prostě ničím nevybočující typické Belgické :-).

Centrum Antverp

Z návštěvy mi spíše utkvěla v mysli vojenská loď plující kolem centra kanálem do přístavu, a pak návštěva budovy muzea. Samotnou expozici jsem vynechal a vylezl jen na střechu, odkud je nejlepší výhled na město a přístav.

Ale tak jo, nakonec si vylezu aspoŃ na střechu muzea :-) I z muzea je pěkný výhled :-). Kdyby jen nebylo tak škoredě.

Při odjezdu z města zpátky do Frankfurtu jsem se ještě zastavil u nové budový ředitelství Antverpského přístavu ve tvaru diamantu, o jejíž dostavbě se před měsícem hojně psalo i v našich novinách.

Nová přístavní budova ve tvaru diamantu.