<>


X
Zdolané vzdálenosti

19km
368km
8 783km
8km
35km

My Flightdiary.net profile

Thajsko

Deník
Cestou necestou
1 - Bangkok
2 - Ayuthaya
3 - Sukhothai
4 - Golden Triangle
5 - Chiang Mai
6 - Jungle trek
7 - Sloni a rafting
8 - Kanchanaburi
9 - Uvízlí v Ratchaburi
10 - Cesta na Koh Samui
11 - Koh Samui
12 - Cesta na Phuket
13 - Phuket
14 - Ostrovy Phi Phi
15 - Koh Lanta
16 - Koh Mook
17 - Cesta na Krabi
18 - Krabi
19 - Zpátky do Bangkoku
20 - Bangkok pong
21 - Bangkok nakupování
22 - Hurá domů
Chiang Mai - jungle trek
2016-02-20

Jak už jsem v pátek avizoval, tak víkend patřil dvoudennímu výletu mimo civilizaci do džungle a zapadlých vesnic thajského severozápadu. Jak můžete vidět, tak jsme tu "divočinu" přežili a můžu vám povykládat, co vše nás potkalo. Začněmež tedy dnem prvním - sobotou, kdy nás v hotelu vyzvedl řidič náklaďáku, po cestě nabral ještě dalších pár zájemců o procházku divočinou a odvezl našemu průvodci cca 40 minut od Chiang Mai.

Vodopády na začátku výletu, kde jsme si dali oběd.

Tam se k nám připojila ještě další skupinka z třídenní verze výletu a vyrazili jsme k nedalekým vodopádům na oběd a koupání. Oběd = hrst rýže smíchané s vajíčkem a zeleninou zabalená v palmovém listu :-). Byla ale vynikající a zasytila možná až moc, protože začátek následného asi kilometrového prudkého stoupání s přeplněným žaludkem nebyl nejpříjemnější.

Tur domácí - asijský :-)

Po drsném nástupu přišla už jen asi hodinová chůze po vrstevnici pralesem a úpatím kopců nad vesnicemi s rýžovými políčky. Cestu občas zpestřil nějaký vodopád či rozpadající se lávka přes řeku v asijském stylu :-). Po více jak dvou hodinách pochodu jsme dorazili k malebné lagunce uprostřed říčních kaskád. Koupání v proudící chladivé vodě (a pár pív :-) ) bylo vítaným osvěžením před dalším pochodem.

Odpolední koupání ve 2/3 pochodu.

Pozdě odpoledne jsme dosáhli dnešního cíle - malé zapadlé vesnice uprostřed ničeho. Vesnička byla už sice předělaná na turistickou, ale to ve smyslu postavení pár přístřešků a pár chatrčí na kůlech, v nichž se spalo na zemi po pěti až šesti lidech. Aspoň nechyběla hromadná moskytiéra, i když i tak jsem pod polštářem našel pavouka trochu větších rozměrů, než je u nás v ČR obvyklé. Naštěstí to nebyl podobný macek, jaký se večer usídlil na záchodě, kam se pak holky ani neodvážily :-). A tak jsme vesměs bez hygieny a u svíček strávili celý večer tlacháním o klasických cestovatelských věcech rozšířených diskuzí na aktuální nekonečné uprchlické téma :-).

Večerní pokec u svíčky - elektřina ve vesnici samozřejmě nebyla :-)