<>


X
Zdolané vzdálenosti

3 195km
52km

My Flightdiary.net profile

Belgická mise

Deník
Hurá do Belgie
1 - Frankfurt a Hanau
2 - Ronneburg
3 - Lucemburk a do Belgie
4 - Bruggy,Ostende,Calais
5 - Gent a Antverpy
6 - Würzburg
Würzburg
2016-10-05

Na cestě domů jsem poslední noc přespal zpátky u Martina. Plán byl sice jiný, ale díky mé děravé hlavě a zapomenutí mé jediné svrchní bundy v Máslovicích se vše změnilo. A to kdybych věděl, že můj návrat pro bundu k Frankfurtu byl úplně zbytečný, protože jsem o ni o tři dny později přišel podobným způsobem doma v Praze :-). Ale tak aspoň jsem si mohl pokecat s Martinem a Kendrou a druhý den mě navíc zachránila od smrti hladem v jedné zácpě na dálnici hromada sendvičů, které mi Kendra připravila na cestu. Uprostřed jedné z kolon jsem sjel z dálnice a prohlédl si městečko Würzburg.

Alte Mainbrucke s pevností Marienburg

Mají tady takový malý Karlův most(Alte Mainbrucke) se sochami, klenoucí se přes Mohan od pevnosti Marienburg do centra města. V pevnosti i ve Würzburgu panoval čilý stavební ruch a tak většina památek nebyla právě moc fotogenicka :-). Pevnost jsem vynechal, ale městečko prošmejdil křížem krážem. Určitě se tady ještě jednou musím zastavit – až jednou zmizí všechna ta lešení :-). Vsadím se, že jste o Würzburgu nikdy neslyšeli, ale je to moc pěkné městečko s nakažlivě pohodovou atmosférou.

Würzburg

Zbylých pár set kilometrů do Prahy už uběhlo plynule, bez kolon, a přesně tři minuty před začátkem každostředečního badmintonu jsem dorazil ke kurtům na Jižním městě :-). Povídání a obrázků jste mohli vidět k mé belgické misi hodně, ale nějak jsem se vůbec nezmínil o tom, co tvořilo dobrou polovinu mé cesty – o ježdění autem.

Já dálnice prostě miluju, a prolétat takhle Evropou a kochat se krásnou krajinou bylo na celém výletě pro mě vlastně asi to nejhezčí :-)