<>


X
Zdolané vzdálenosti

3 875km
53km
19 681km
48km
381km

My Flightdiary.net profile

Toronto a jihozápad USA s GoGos

Deník
Cestou necestou
1 - Letem světem
2 - Toronto
3 - Niagára
4 - Jezero Ontário
5 - San Francisco
6 - San Francisco 2
7 - Cesta do L.A.
8 - Los Angeles
9 - Las Vegas
10 - Hoover Dam & 66
11 - Grand Canyon
12 - Antelope Canyon...
13 - Aspen
14 - Denver
15 - Závěr
Cesta do Los Angeles
2011-08-18

Plánované ranní osvěžení v oceánu se nakonec konalo, ikdyž spíše nechtěně. Zrádná voda tvořící náhodně vlny mě nečekaně překvapila a i přes udržovaný odstup jsem zkončil s mokrýma nohama až po lýtka a to samozřejmě včetně bot a oblečení. Moc dobře vím, proč tu hnusně slanou vodu nemám rád. Navíc pořád jen samé horko, otravný teplý písek mezi prsty a řvaní racků nad hlavou, prostě hrůza :-)

Ikdyž nepopírám, že podívaná je to občas parádní. Ještě že bylo brzké ráno a skoro jako každé ráno, před tím než vyleze ubíjející slunce, byla všude mlha a vál chladný vánek. Těsně po mém odchodu už oskar vyskočil na oblohu a začal spalovat svým žárem vše nezakryté a neschované, například v modré klimatizované střele letící si dálnicí dolů na jih směr L.A. Letící není možná to pravé slovo, protože v USA je povětšinou maximální povolená rychlost 65mph což je asi 104 km/h, takže to byl spíše takový let motýla. Nízká rychlost ale dala aspoň možnost se v poklidu kochat okolní krajinou. Ta se nad Los Angeles mění z rovinaté na kopcovitou a těsně nad Santa Barbarou padáte ostrými údolímí mezi horami dolů k oceánu.

Pak už jsem se držel vyhlídkovou jízdou pobřeží a to i za cenu použití ještě pomalejších cest přes „plážová městečka“ Malibu a Santa Monica.

Odměnou za menší zajížďku mi byly pohledy na nekonečné pláže a možnost navšívit malý park v blízkosti vojenské základny „NAS Point Mugu“ věnovaný leteckým a především raketovým zbraním americké armády.

Po přiblížení k L.A. následoval obvyklý boj s dopravními zácpami a nalezením správné cesty. V jednom a bez navigace je přiznávám hledání cílových míst ve velkých městech trochu složitější, ale prozatím jsem se vždycky nakonec trefil :-) Jinak tomu nebylo ani tentokrát a s dostatečným předstihem dvou hodin jsem dorazil na místo konání koncertu – Greak Theater. Ten se nachází v kopcích nad L.A.uprostřed Grifitova parku. Jestli vám tento název nic neříká, tak je to jinými slovy ten kopec co si na něm postavili velký nadpis “Holywood“.

Koncert byl jedním slovem skvělý. Popisovat někomu takový zážitek jde jen těžko. Snad jen jednoduše ... zkuste si představit návštěvu koncertu té své nejoblíbenější hudební veličiny a vynásobte mým zapálením. Více radši momentálně popisovat nebudu, jelikož jsem ještě pod vlivem dvě hodiny trvající „extáze“ :-) Možná jenom pro ty, kteří neznají tvorbu mých oblíbenkyň je tady pár odkazů na youtube:

  GoGo`s - Head Over Heels
  GoGo`s - Apology
  GoGo`s - Vacation