<>


X
Zdolané vzdálenosti

4 987km
16 496km
74km
793km

My Flightdiary.net profile

Florida

Deník
Cestou necestou
1 - Frrr za oceán
2 - Fort Lauderdale
3 - Miami
4 - Everglades
5 - DHL odpočinek
6 - Key West
7 - Biscayne Park
8 - Cape Canaveral
9 - St. Augustine
10 - New Orleans
11 - Bažiny Luisiany
12 - Rozlučka
13 - Cesta domů
Biscayne National Park
2016-11-12

Sobota je první den, kdy nevyrážím výletovat sám, ale i s Rendou. Martin s rodinou mají dneska odpočinkový den na pláži. My dva ale nejsme právě plážové typy, a tak jedem navštívit národní park Biscayne.

Návštěvnické centrum.

Trochu jsme přecenili naši schopnost vstát bez budíku brzo, takže dorážíme k centru parku až po desáté ... pár minut po odjezdu vyhlídkové lodi :-). Další jede až o půl druhé, což se zdá ze začátku za dlouho, ale nakonec to je tak akorát k prozkoumání okolního parku, čachtání v moři a malé svačince.

Taky jsem tam vlezl ... ale jenom po kotníky :-)

Po nalodění nás kapitán se svými dvěma pomocníky převezl k nejsevernějším ostrovům Key`s a cestou jsme dostali přednášku o zdejší fauně a flóře. První zastávkou byla mangrovníková zátoka na ostrově Sands Key.

Mangrovníková zátoka na ostrově Sands Key.

Cílem celé plavby byl ale ostrůvek Boca Chita Key. Jeho dominantou je maják, který svému účelu ale nikdy nesloužil. Jde prakticky jen o okrasnou stavbu postavenou Haneywellem před pár desetiletími, kdy část ostrova koupil.

Boca Chita Key

Na jeho vrcholek se ale dá vyjít a můžete z něj na obzoru zahlédnout i panorama Miami. Maják je sice malý, ale to ostrov taky, takže ho máte celý jako na dlani. Hlavně všechny hyspánce, kteří sem jezdí za mohutného dunění latino hudby na svých malých jachtách piknikovat.

Boca Chita Key a piknikující hispánci.

Až jsem z toho dostal taky hlad :-). Zachránily mě naštěstí nouzové dva banány v batohu a po hodince jsme stejně vyrazili lodí zpátky na pevninu. Do Fort Lauderdale jsme dojeli už za tmy a po rychlé návštěvě obchodu zamířili přímo k Martinovi. Ten už se mezitím pustil do grilování, takže nás hned ve dveřích čekaly hamburgry. Chvíli na to na grilu pečené brambory s masem a nakonec ještě várka grilovaných kuřecích křidélek. Takže zkončila návštěva Martina jako vždycky ... strašlivým přežráním se :-).