<>


X
Zdolané vzdálenosti

0km
0km
0km
0km
0km

My Flightdiary.net profile

Irsko

Deník
Útěk před létem
1 - Severní Irsko
2 - Achill Island
3 - Cliffs of Moher
4 - Dingle a Ring of Kerry
5 - Ring of Kerry a Cork
6 - Cesta do Dublinu
7 - Belfast a domů
Belfast a domů
2017-06-13

Po včerejší noční kulturní vložce s pivem jsem se ráno probudil jako přejetý parním válcem a lepší to nebylo ani po zbytek dne. Při příjezdu k Brú na Bóinne jsem nevěděl, jestli do dvaceti sekund usnu a nebo se mi rozskočí hlava. Ikdyž jen v žertu, jsem prohlásil, ať si jde megalitické památky Věrka prohlížet sama a já se mezitím prospím. Avšak z odpočinku nic nebylo, protože o slavné hrobky byl takový zájem, že všechny exkurze až do půl třetí odpoledne už byly vyprodány. Takže zpátky do auta, jede se do Belfastu. Po menších peripetiích s parkováním v centru města jsme to vzdali a odjeli kousek mimo do doků. Byl tady vyroben a před 106-ti lety spuštěn na vodu nejslavnější ``potapěč`` historie - Titanic. Díky tomu zde najdete jeho největší muzeum na světě.

Muzeum Titaniku

Muzeum je to obrovské a jistě i s poutavou expozicí, nicméně dávat sedm stovek za vstup do muzea potopené lodi, ikdyž takhle slavné, se nám prostě dávat nechtělo. I z venku je to krásné místo, navíc s vyhlídkou na přístav a možností si projít okolní doky s mnoha artefakty Titanic připomínajícími. A hlavně, lavičky na břehu moře doslova lákají k lehnutí a odpočinku :-). Půlhodinový šlofíček na lavičce pomohl a o něco svěžejší jsme se mohli přesunout zpět do centra Belfastu.

Belfast - radnice

Město je to pěkné, dokonce mě více oslovilo než Dublin. A je na první pohled patrné, že severní Irsko pod správou Velké Británie je prostě bohatší než jejich jižní soused. Ještě že letíme z Belfastu, díky čemuž jsme ani toto město nevynechali. Ano, letíme a to už za pár hodin. Takže po cestě ještě malá zastávka na hradě Belfast Castle a pak už odjezd směr letiště.

Belfast Castle

Úplně finálnímu odjezdu na letiště samozřejmě předcházela zastávka s vypůjčeným autem na nejbližší benzínce spojená s vyklizením vozu, balením a tentokrát i nacpáváním se grilovaným kuřetem zakoupeným těsně před tím v nedalekém Tescu :-). Teď už je ale auto vráceno, cestující včetně papuchálka odbaveni a čeká nás let zpátky do Katovic a cesta autem do Ostravy, kam přijedeme někdy kolem čtvrté ráno.