<>


X
Zdolané vzdálenosti

3 875km
53km
19 681km
48km
381km

My Flightdiary.net profile

Toronto a jihozápad USA s GoGos

Deník
Cestou necestou
1 - Letem světem
2 - Toronto
3 - Niagára
4 - Jezero Ontário
5 - San Francisco
6 - San Francisco 2
7 - Cesta do L.A.
8 - Los Angeles
9 - Las Vegas
10 - Hoover Dam & 66
11 - Grand Canyon
12 - Antelope Canyon...
13 - Aspen
14 - Denver
15 - Závěr
Los Angeles
2011-08-19

Co si každý z vás představí při vyslovení Los Angeles? Nejspíše Hollywood, Beverly Hills a obecně Mekku filmového průmyslu. Nějaké to filmové studio je tady skoro na koždém rohu a i na tom, kde není prozměnu filmaři natáčejí pouliční scény k nějakému filmu. Nicméně hvězdy nikde. Asi jsou zalezlé ve svých 30+1 někde v Beverly Hills a počítají své milionové honoráře. Ikdyž i tam jsem to důkladně zkontroloval a nikde nikdo. Tedy až na pár mi neznámých milionářů, kteří očividně nelibě nesli můj fotografický zájem o jejich skromné příbytky. Asi je jímal strach, že mám zájem je o ně připravit. Ikdyž přiznávám, že jeden hezčí domeček než druhý a tu trávu kolem nich snad vážně stříhají žiletkou na mikromilimetrovou přesnost.

Nejhezčí ze všech je v Beverly Hills ale samozřejmě dům čarodějnice.

Abych ale nepředbíhal, protože Beverly Hills jsem navštívil až večer, jako poslední místo před odjezdem z L.A. Jako první jsem se ráno vydal na prohlídku Hollywoodu. Modrého ďábla jsem zaparkoval přímo v podzemních garážích nákupního centra Highland Center jehož součástí je i divadlo Kodak Theatre, kde každoročně dochází k udílení světoznámých oskarů.

Celý komplex včetně přilehlého Grauman`s Chinese Theatre, před jehož vstupem jsou v betonu zatvrdlé otisky slavných, se nachází na ulici Hollywood Boulevard. Ta je po obou stranách lemovaná chodníky s hvězdami patřícími významným osobnostem amerického zábavního průmyslu. Nechybí mezi nimi samozřejmě ani ta nejdůležitější :-)

Po procházce okolními bulváry a malém obědě v klasickém americkém fast foodu, jsem zamířil nahoru do kopců nad Hollywoodem. Přímo k nadpisu „Hollywood“ nevede žádná sjízdná cesta a tak jsem „zdolal“ aspoň dva sousední kopce.

Z prvního je nejbližší výhled na zmiňovaný nadpis a na druhém se nachází Griffithova observatoř, odkud není výhled pouze v noci na hvězdy, ale také na celé město, protože jde o jedno z nejvyšších míst v oblasti.

Teprve odsud vidíte jak je L.A. obrovsky rozlehlé město. Centrální část sice čítá „pouhých“ 4 miliony obyvatel, ale celá aglomerace včetně všech přilehlých předměstí jich má přes 17 milionů. Což navíc při vesměs přizemní zástavbě vytváří změť ulic a domů splývající v dálce s obzorem.