<>


X
Zdolané vzdálenosti

1 466km
3 288km
35km
672km

My Flightdiary.net profile

Skotsko

Deník
Cestou necestou
1 - Na sever
2 - Edinburgh
3 - Falkirk a Dunnottar
4 - Vysočinou k Loch Ness
5 - Ostrov Skye
6 - Okolí Ben Nevis
7 - Blair Castle a Stirling
8 - Závěr
Závěr a cesta domů
2014-08-02

Copak pěkného napsat o posledním dnu a návratu domů ... všichni dopravci včetně mých oblíbených ČD nezklamali a ukázali, jak umí člověku `zpříjemnit` cestování. Ale cestovní problem, ty já mám prostě rád. Nebo spíš jejich řešení :-) Ranní probuzení v zadýchaném autě a rychlý přesun na letiště proběhly hladce, ale pak už to zase přišlo. Letadlo už při startu mělo skoro hodinové zpoždění a během letu nabralo další. Ujelo mi tím pádem jediné navazující spojení do Ostravy. Využil jsem tak trochy času na Bratislavském nádraží k obědu a pak se i přes varování paní z informací slovenských drah pokusil dostat do Ostravy krkolomným způsobem s dvěma těsně navazujícími přestupy mezi několika dopravci. Opět se ukázal propastný rozdíl mezi tratěmi ČD bez a s konkurencí. Nejdříve se přesouvám EC vlakem ČD z Bratislavy do Břeclavi (86km za 190,-). Z Břeclavi okamžitě přejíždím dalším rychlíkem ČD do Přerova (100km za 141,-), kde sprintem z jednoho nástupiště na druhé tak tak stíhám LeoExpres do Ostravy(84km za 47,- :-) )

Po návratu z každé výpravy mám ve zvyku se vypořádat s časovým posunem absolutním vyčerpáním a následným x-hodinovým spánkem. Co na tom, že Skotsko je posunuto jen o hodinu ... zvyk je prostě zvyk :-) Takže po půlhodině strávené doma odjíždím rychle do Hlučína, kde se dnes koná Štěrkovna open air music festival. Kapela střídá kapelu, jedno pivo další a najednou jsou čtyři ráno :-) Přesně podle zvyklostí následujících několik desítek hodin prospím a proto se dostávám k napsání těchto posledních řádek až teď dva dny po návratu.

Nezbývá mi než se s vámi a Skotským dobrodružstvím rozloučit. Jinak bych nerad, aby jste můj deník brali jako soupis mých dojmů ze Skotska. Pro to bych musel popsat stohy a stohy stránek a ústní cesta bude určitě zábavnější. Navíc při ohlédnutí zpět vidím, že o některých stěžejních zážitcích jsem se ani nezmínil. A to na ně rozhodně zapomenout nejde … například jako na štípací potvory z ostrova Skye. Ale o tom až někdy u piva :-) … ahoj.