<>


X
Zdolané vzdálenosti

3 254km
2 724km
95km

My Flightdiary.net profile

Anglie a Wales

Deník
Cestou necestou
1 - Windsor - Dover
2 - `7` sisters & Brighton
3 - Stonehenge
4 - St.Michael a Theatre
5 - Wales - Snowdonia
6 - Snowden
7 - Liverpool & Lakes
8 - Hadrian`s Wall
9 - York a Cambridge
Hadrian`s Wall
2015-08-07

Probuzením v `hotelu Astra` s čarovným výhledem na nejvyšší horu Lake District-u začal krásný a pro změnu slunečný den bez deště. Na konci jezera Wast Water stojí hostinec Ritson`s bar v němž vaří své vlastní pivo. Přijeli jsme sem ale hodně brzo a otevírali až za hodinu. Recepční v přilehlém penzionu se nakonec dala přesvědčit k prodeji lahvového piva, ale v lahvích bohužel neměli jejich místní pivo.

Východ slunce na břehu jezera Waste Water.

Cik-cak jsme projeli Lake District-em na sever se zastávkou na Honister Pass. Najdete tady první anglickou via-ferratu a vrcholek skály, na který vede, jsme si vybrali pro svůj krátký pěší výlet. Ikdyž jen zadní pěšinou kolem břidlicového lomu.

Trošku prudké :-)

Výhled z vrcholku byl impozantní. Okolní hory dosahují sice výšky jenom něco kolem 1000 m.n.m, ale jsou enormně prudké a díky úplné absenci stromů vidíte každé místečko.

A ty výhledy.

S návratem do sedla Honister pass pomalu končí naše návštěva Lake District-u. Bez nějaké další větší přestávky pokračujeme do nejsevernějšího místa naší cesty k městěčku Carlisle, odkud se vydáváme po stopách Hadriánovy zdi.

Místy by to chtělo ale opravdu stopaře, protože v některých lokacích potřebujete pořádně bujnou představivost :-) ...

Prý taky Hadrian`s Wall ... budeme věřit :-)

Prostě trochu zvlněná travnatá zem uprostřed luk o jejímž původu svědčí jen několik cedulek a plácek k parkování s parkovným 4 libry :-) Parkovné naštěstí platí na všech zastávkách u Hadriánovy zdi, které postupně navštěvujeme. Zítra je před námi bohužel už poslední den našeho anglického dobrodružství, a tak se setměním vyrážíme už směrem na jih a do půlnoci překonáváme prvních pár set mil k městečku Leeds, kde máme už z předevčírejší noci objednaný hotel.