<>


X
Zdolané vzdálenosti

0km
0km
0km
0km
0km

My Flightdiary.net profile

Island

Deník
Léto pořád tady
1 - Reykjavík a Glymur
2 - Geysir,Gullfoss a spol.
3 - Skanzeny - Akureyri
4 - Velryby a Aldeyjarfoss
5 - Mývatn - Podkova
6 - Mývatn
7 - Extrémní přejezd
8 - Duhové hory
9 - Den na odpis
10 - Ledovce a vodopády
11 - Do Ameriky a domů
Duhové hory
2017-07-13

Polední probuzení uprostřed divočiny s výhledem na jezero je úplně něco jiného než v nějakém kempu. I když přibližující se civilizace jde poznat, a při snídani u nás dokonce zastavuje autobus :-). Snad se nás turisté neleknou, protože hygiena tady přecijenom chybí :-)

Probuzení uprostřed ničeho ... tedy kromě kamení kam oko dohlédne.

Po necelých dvou hodinách jízdy ještě většinou mírně terénními cestami dojíždíme konečně k benzínce a můžeme si s klidem oddechnout. Nafta vystačila. Při přejezdu do Duhových hor sice znovu sjíždíme z asfaltu, ale to už jsou polodálniční cesty :-)

Převážnou část dne máme v plánu strávit v Duhových Horách. Jde o jedno z center islandské turistiky a především velice oblíbené místo na podnikání jedno i vícedenních treků. Takové kratší kolečko podnikáme i my a já si jej ještě obohacuji přechodem do vedlejšího údolí a cestou dnem kaňonu podél divokého potoka až do kempu Skaftafellsvegur, který slouží jako výchozí místo pro většinu treků, a kde také parkujeme. Proč se Duhové hory jmenují právě Duhové asi vysvětlovat netřeba :-)

Duhové hory

Pánové se mezitím už převlékají a ve chíli mého příchodu jsou připraveni ke koupání ... samozřejmě v dalším termálním prameni vyvěrajícím kousek od kempu. Tady se sice za vstup neplatí, ale zato je hlava na hlavě.

Vás by určitě mnohem více než pánové před objektivem zajímala fotka slečny, která se právě převléká po mé pravé ruce a je momentálně nahoře bez, ale smůla ... stačí, že neudržím oči na uzdě(tedy na hledáčku :-) ) já, ještě aby jste ji chuděrku očumovali i vy :-). A tak radši od pramene, kde jako jediný oblečený voajér, co jenom fotí kamarády a zírá, rychle mizím a vybíhávám na kopec nad kempem pokochat se večerním sluncem zalitou krajinou plnou barevných pahorků. Nejen Duhové hory, ale i krajina, kterou následně projíždíme na západ k moři, je kouzelná.

Přejezd z duhovek na pobřeží

Plánovaný kemp na pobřeží se nám vůbec nelíbí. A tak pokračujeme podél oceánu ještě více jak hodinu na sever až kousek nad ledovcovou lagunu Jokulsárlón, jenž chceme zítra navštívit. I dneska kašleme nakonec na kempování a rozděláváme stan kousek od hlavní cesty za malým kamenným pahorkem. Ideální místo pro stanování, takže tady už i jeden stan stojí :-).