<>


X
Zdolané vzdálenosti

3 254km
2 724km
95km

My Flightdiary.net profile

Anglie a Wales

Deník
Cestou necestou
1 - Windsor - Dover
2 - `7` sisters & Brighton
3 - Stonehenge
4 - St.Michael a Theatre
5 - Wales - Snowdonia
6 - Snowden
7 - Liverpool & Lakes
8 - Hadrian`s Wall
9 - York a Cambridge
York a Cambridge
2015-08-08

Poučeni z včerejších dopravních problémů (uzavřená dálnice + zácpy) vstáváme radši brzo ráno po šesté, protože i poslední den toho máme kromě ujetí pár set mil dost v plánu. A rádi bychom bez problému stihli večerní let zpátky domů. Nejdříve se navíc vracíme kousek na sever, abychom si prohlédli historické město York. Kromě už obligátní katedrály se York pyšní hlavně uličkou Shambles, plnou malých křivých domečků.

York - ulička Shambles

No, pěkná, ale řeknu vám, že zlatá ulička v Praze je zajimavější :-) York byl nějak vůbec pro mě mírným sklamáním. Oproti předešlým městům jde o takového malého chudého příbuzného. Aspoň jsme ale byli s prohlídkou rychle hotovi a mohli se přesunout už nedaleko letiště do slavného univerzitního města Cambridge.

protože nejlepší výhled na město je vždycky z věže :-) Platí to i u Cambridge.

Jako pravda, Cambridge je moc pěkná a historie tady dýchá z každé koleje. Kdepak se hrabou naše špinavé panelákové koleje ať už v Praze nebo v Ostravě, ale mám takovou obavu, že na místní studia bych nevydělal za celý život :-) I místní studentíci se ale asi musí řádně ohánět. Ono vůbec celá Cambridge mi přišla spíše jako turistická továrna v níž pracují studenti. Nabízejí své služby na každém kroku. Od průvodcování, malování, hraní, až po projížďky lodičkou.

Cambridge - studentíci vozíci na lodičkách turisty po řece Cam. Jeden velký chaos :-)

Za parkování jsme do automatu naházeli naše poslední drobné na čas tak tak stačící k prohlídce města. Nakonec jsme se vrátili dokonce s předstihem, ale hladoví. Takže i přes už propadající parkovací lístek jsme si kousek od auta udělali malý piknik z posledních zásob. Neuběhlo samozřejmě ani pár minut a už naše auto odchytl `policajt` a jal se vypisování pokuty. Naštěstí jsme byli dost rychlí a před dokončením nás nakonec nechal bez postihu odjet. I díky tomu jsme na letiště dorazili tak akorát.

Tohle není naše letadlo, ale bylo mnohem fotogeničtější :-)

Těžko tomu uvěřit, ale je tady konec naší anglické výpravy. Bude se mi po Anglii hodně stýskat. Hlavně po anglickém počasí, protože se vracíme do Česka, kde právě panují nesnesitelná tropická vedra. Takže ještě poslední letištní pivo a frrr domů. Snad zase někdy příště ahoj :-)