Přihlásit


X
Zdolané vzdálenosti

4 987km
0km
16 496km
74km
793km

My Flightdiary.net profile

Florida

Deník
Cestou necestou
1 - Frrr za oceán
2 - Fort Lauderdale
3 - Miami
4 - Everglades
5 - DHL odpočinek
6 - Key West
7 - Biscayne Park
8 - Cape Canaveral
9 - St. Augustine
10 - New Orleans
11 - Bažiny Luisiany
12 - Rozlučka
13 - Cesta domů
St. Augustine
2016-11-14

Schválně, kdo z vás kdy slyšel o městečku St. Augustine?:-) Jde přitom o nejstarší americké město, založené španěly roku 1565. Tedy cca 70 let po objevení ameriky Kryštofem Kolumbem. Takže jedno z mála opravdu historických městeček USA. Kousek na jih od St. Augustine postavili španělé na obranu kanálu vedoucího k městu pevnost Fort Montanzas.

Fort Matanzas

Pevnost je normálně volně přístupná a zdarma vás k ní zaveze trajekt (stojí totiž na malém ostrůvku). Ale nedávný hurikán bohužel poškodil přístaviště, takže momentálně se k pevnosti nedá dostat. Strážce přístaviště mi aspoň udělal výklad o historickém pozadí pevnosti, pustil krátký film, a pak jsem se prošel po naučných stezkách v okolních lesích.

Aspoň si procházím okolní naučné stezky.

To pevnost Castillo de San Marco u vězdu do St.Augustine už otevřená naštěstí byla.

Castillo de San Marcos

Malá ale šikovná pevnůstka. To nejlepší mě ovšem teprve čekalo. Městečko St. Augustine je totiž opravdu nádherné. Malé uličky starých dřevěných staveb v koloniálním stylu, plné uměleckých galerií a stylových hospůdek s neopakovatelnou atmosférou.

Další popisování bude asi zbytečné a podívejte se radši na fotky do galerie. Ikdyž dneska moc dobrý den na focení nebyl ... od rána škaredě, zataženo a celý den v oparu. Jakoby mi Florida dávala na jevo, že jsem na jejím okraji a blížím se k oblastem temna na sever. A v noci při příjezdu na motel někde na okraji Alabamy jsem si dokonce musel obléct tenkou bundu, jaká byla najednou zima :-). Nu což, stejně bych si měl pomalu začít zvykat, protože se blíží návrat domů, do ČR, do hnusné zimy.