<>


X
Zdolané vzdálenosti

4 987km
16 496km
74km
793km

My Flightdiary.net profile

Florida

Deník
Cestou necestou
1 - Frrr za oceán
2 - Fort Lauderdale
3 - Miami
4 - Everglades
5 - DHL odpočinek
6 - Key West
7 - Biscayne Park
8 - Cape Canaveral
9 - St. Augustine
10 - New Orleans
11 - Bažiny Luisiany
12 - Rozlučka
13 - Cesta domů
St. Augustine
2016-11-14

Schválně, kdo z vás kdy slyšel o městečku St. Augustine?:-) Jde přitom o nejstarší americké město, založené španěly roku 1565. Tedy cca 70 let po objevení ameriky Kryštofem Kolumbem. Neboli jedno z mála opravdu historických městeček USA. Kousek na jih od St. Augustine postavili španělé na obranu kanálu vedoucího k městu pevnost Fort Montanzas.

Fort Matanzas

Pevnost je normálně volně přístupná a zdarma vás k ní zaveze trajekt (stojí totiž na malém ostrůvku). Ale nedávný hurikán bohužel poškodil přístaviště, takže momentálně se k pevnosti nedá dostat. Strážce přístaviště mi aspoň udělal výklad o historickém pozadí pevnosti, pustil krátký film, a pak jsem se ještě prošel naučnými stezkami v okolních lesích.

Aspoň si procházím okolní naučné stezky.

To pevnost Castillo de San Marco u vězdu do St.Augustine už otevřená naštěstí je.

Castillo de San Marcos

Malá ale šikovná pevnůstka. To nejlepší mě ovšem teprve čeká. Městečko St. Augustine je totiž opravdu skvost - malé uličky starých dřevěných staveb v koloniálním stylu plné uměleckých galerií a stylových hospůdek s neopakovatelnou atmosférou.

Další popisování bude asi zbytečné a podívejte se radši na fotky do galerie. I když dneska moc dobrý den na focení nebyl ... od rána škaredě, zataženo všudypřítomný opar. Jakoby mi Florida dávala najevo, že jsem na jejím okraji a blížím se k oblastem severského temna. V noci při příjezdu na motel někde na okraji Alabamy jsem si dokonce musel obléct tenkou bundu, jaká byla najednou zima :-). Nu což, stejně bych si měl pomalu začít zvykat, protože se blíží návrat domů, do ČR, do hnusné zimy.