<>


X
Zdolané vzdálenosti

2 493km
5 118km
16km

My Flightdiary.net profile

Izrael a Jordánsko

Deník
Úvod
1 - Wadi Rum
2 - Do Petry
3 - Petra
4 - Masada, Mrtvé moře a Jerusalém
5 - Bethlem a Jeruzalém
6 - Nazaret, Tábor a Galilej
7 - Golany, Haifa, Tel Aviv
8 - Chrámová hora a Jericho
9 - Plážování a kráter
10 - Red Canyon a domů
Úvod
2018-11-17

Mám se opravdu zdržovat úvodem? Ano, je tady podzim, všude kolem se šíří zima, hodila by se nějaká připomínka léta a z loňska mi zbyl jeden velký rest. Nebudu vás nudit zbytečnými kecy a úvahami, jestli si letos zase týden před odjezdem do Izraele zlámu nohu a na rovinu přiznám, že ne ... tentokrát se to povedlo a míříme s Jirkou na blízký východ :-).

Vstupní branou do Izraele nám je letíště Ovda ležící cca 60km severně od nejjižnějšího přímořského města Eilat. Hned ze startu nás na pasové kontrole vítá milá paní celnice, která dokáže zabíjet pohledem a slovem likvidovat příchozí s efektivitou zbraňe hromadného ničení. Přežít jsme přežili a pustili nás nakonec i do Izraele. Ale měli jsme na kahánku. Víte jak si rozumím s agresivními arogantními lidmi ... dokážu je pěkně vytočit a podařilo se mi to i tentokrát :-). Unaven cestováním a hádkami s úředníky jsem vám po přejezdu autobusem do Eilatu ani pořádně nevyfotil naší večerní procházku centrem města. A hlavně letiště s ranvejí končíci přímo před nákupním střediskem, kde vám přistávající letadla přelétávají jen pár metrů nad hlavou. Místo focení sháníme lokální peníze a simku. To víte, když cestujou dva ajťáci, tak je internet prioritou čísllo jedna i v tom nejposlednějším místě na Zemi :-)

Můj plán párkilometrového nočního pochodu a zalomení to na zemi pod palmou vedle letiště se nesetkal u Jirky s velkým nadšením. Nakonec jsem byl přesvědčen ke komfortu v podobě hotelu kousek od autobusového nádraží. Zítra nám z něj brzy ráno v 6:30 odjíždí autobus, takže dobrou noc.