<>


X
Zdolané vzdálenosti

9km
10km
8 770km
113km
4 537km

My Flightdiary.net profile

New York a severovýchod USA (+Madrid)

Deník
Úvod - cestou necestou
1 - Frrrr přes louži
2 - NYC & Philadelphia
3 - Washington
4 - Chicago
5 - Cestování vlaky
6 - Boston
7 - New York
8 - NYC - Downtown
9 - Nákupní fiasko
10 - Madrid
Madrid
2012-10-15

Jak jsem slíbil, tak dobrodružství nekončí. Brzo ráno, ještě za tmy jsme přistáli v Madridu. Rychlá snídaně, přesun vlakem do centra a za rozbřesku jsem už byl připravený objevovat tohle pro mně neznámé město. Nevím jak u vás, ale ve mně osobně Madrid neevokuje žádnou konkrétní věc. Při vyslovení Paříže si představíte Eiffelovku, u Říma koloseum, u Londýna Tower Bridge nebo Big Ban, ale co si představíte v případě Madridu? Vydal jsem se to tedy zjistit.

A opravdu. Nejen v povědomí lidí ale i ve skutečnosti tady není jeden konkrétní objekt či symbol vystupující z řady. A to né že by šlo o město bez krásných míst nebo staveb, ba naopak. Madrid je nádherné město plné starobylých monumentálních paláců a náměstí. Obzvláště milovníci církevních staveb si zde příjdou na své. Na každém rohu stojí nějaký chrám nebo aspoň kostel, ikdyž hlídaný u vchodu armádou polocikánských žebraček jako z románu :-)

Kromně milovníků kostelů je Madrid hlavně rájem pohodových kavárenských povalečů, spestřujících si chvíle posedáváním, klábosením a korzováním po bulvárech, uličkách a přeplněných tržištích. Já, "střela" běhajících z místa na místo a prozkoumávající každou uličku jsem tady působil jako pěst na oko.

Odpoledne mně ale místní atmosféra nakonec stáhla. Takže povalování u kašny na náměstí, kafíčka, nějaké ty dobroty, prostě pohoda. Dokonce jsem tentokrát i v klidu a bez stresu stihl večerní letadlo do Prahy.