<>


X
Zdolané vzdálenosti

9km
10km
8 770km
113km
4 537km

My Flightdiary.net profile

New York a severovýchod USA (+Madrid)

Deník
Úvod - cestou necestou
1 - Frrrr přes louži
2 - NYC & Philadelphia
3 - Washington
4 - Chicago
5 - Cestování vlaky
6 - Boston
7 - New York
8 - NYC - Downtown
9 - Nákupní fiasko
10 - Madrid
NYC & Philadelphia
2012-10-07

Jak byla včerejší cesta dlouhá, tak krátká byla dnešní noc. Tři hodiny spánku po dvacetičtiřhodinovém bdění nebyly rozhodně dost, ale musely stačit. Týden je krátký a času málo :-) Hned z rozbřeskem jsem si dal rychlou sprchu, snídani, využil blízkosti Central parku a vydal se na jeho průzkum.

Křížem krážem jsem jej prošel od prostředku až na jih k hotelu Plazza, odkud jsem pokračoval 5th evenue na jih k Rockefellerově centru, a pak na Tim Square, kde jsem poobědval, a pak nasával tu pulzující atmosféru.

Původně jsem se chtěl hned podívat i k Empire State Building, ale na Broodway se konala nějaká americko-korejská pouliční slavnost, skrze níž se nedalo projít, takže jsem si tuto prozatím a znovu v New Yorku nejvyšší budovu prohlédl jen z dálky a návštěvu nechal na někdy jindy. Navíc vzhledem k drobnému problému s ubytováním a samozřejmě mému cestovatelskému nadšení jsem zvolil trochu jinou variantu. Stočil se na západ a hned naproti Medison Squer Garden na Pen Station sedl do vlaku a přesunul se po obědě kapánek jižněji, do Philadelphie.

Vzdálenost je to sice drobná, ale ocitnete se ve zcela jiném městě. Až bych možná řekl jiném světě. I Philadelphia má samozřejmě své finanční centrum, mrakodrapy a podobně, ale oproti mnohým jiným americkým městům je zde i historická část z doby úplných počátků spojených států.

Historické centrum jsem prošmejdil křížem krážem včetně prohlídky zvonu svobody a čínské čtvrti ležící mezi starým městem a moderní čtvrtí, do níž tvoří jakoby bránu stará radnice.

Letos je to s internetem nějak slabší, takže jsem mohl napsat až dneska(den později) a v příštích dnech to nebude nejspíš o nic lepší. Mám jistou obavu, že se k internetu dostanu možná až za tři dny. Ale uvidím :-)