<>


X
Zdolané vzdálenosti

9km
10km
8 770km
113km
4 537km

My Flightdiary.net profile

New York a severovýchod USA (+Madrid)

Deník
Úvod - cestou necestou
1 - Frrrr přes louži
2 - NYC & Philadelphia
3 - Washington
4 - Chicago
5 - Cestování vlaky
6 - Boston
7 - New York
8 - NYC - Downtown
9 - Nákupní fiasko
10 - Madrid
Chicago
2012-10-09

Z Washingtonu na jih už moc kam jet není. Do Miamy daleko a jak jsem zjistil ani tam momentálně není nejtepleji. Takže jsem se vypravil nočním vlakem na úplný sever do Chicaga. Takový "přes-noční" vlak je navíc skvělá varianta za ubytování. Dokonce ještě lepší, ale o tom vám povím více až zítra. Teď je čas se věnovat městu, které mě odjakživa přitahovalo na severovýchodě nejvíce.

Hned mým prvním cílem po příjezdu do Chicaga se stal mrakodrap Willis Tower(dříve Sears Tower), který mi byl doporučen i prvním osloveným policistou hned na nádraží. Není divu, stojí pouhé dva bloky od nádraží a navíc od té doby, co jedna samozvaná demoliční parta sundala New York-ská dvojčata, jde v současnosti se svými 443m(bez antén) o nejvyšší mrakodrap USA.

Prohlídka to byla rychlá, protože tak brzo ráno(10 dopoledne :-)) ještě nebyly žádné fronty a samotná cesta výtahem do vyhlídkového 103.patra trvá slabou minutu. No a pak už jen ta panorámata, panorámata a panorámata. Plus pár prosklených "kukaní", kde se milovníci závratí mohou projít po prosklené podlaze 412m nad zemí.

Protože jsou mé šlapky po desítkách kilometrů prochozených během posledních dní po asfaltu totálně zničené, vyhýbal jsem se dneska pokudmožno jakékoliv chůzi. Hned před Sears Tower (místní nový název Willis Tower nemají moc rádi :-)) jsem nasedl do vyhlídkového poschoďového autobusu a nechal se vozit městem křížem krážem a poznával různé jeho části.

Jedinou pěší výjimkou byl hlavní městský park ležící na břehu jezera Michigan. Prošel jsem si jej od severu na jih se skoro hodinovou přestávkou uprostřed u Buckinghamské fontány, kterou určitě všichni znáte ze seriálu "Ženatý se závazky"

Pěší procházka zkončila na jihu u městské hvězdárny stojící na táhlém výběžku do jezera. Tady jsem si chytil vodní taxi a nechal se odvézt na sever do zábavního parku Navy Pier s nejstarším(a prvním) ruským kolem v Americe. Zábavní atrakce, to není nic pro mně, takže zase jenom relax a přežírání se místními dobrotami :-) Jelikož se pomalu začalo stmívat, následovala už jen poslední projížďka městem ve vyhlídkovém autobuse, a to oblečený do všeho co mám ssebou, protože i přes extrémně slunečný a krásný den tady panovaly teploty kolem deseti stupňů a né nadarmo se Chicágu říká město větru :-)